Az állami tulajdonban lévő Budapest Bank-csoport tavaly 3,5 százalékkal növelte mérlegfőösszegét az előző év azonos időszakához képest, és 14,6 milliárd forint adózás utáni eredményt ért el 2017-ben – közölték tegnap a cég vezetői. A nyereség főként az újhitel-kihelyezés növekedésének, illetve az annak nyomán növekvő hitelállománynak, valamint a javuló értékvesztésképzésnek tulajdonítható.
A Budapest Bank továbbra is elsődlegesen a kis- és középvállalati ügyfeleknek szolgáltat, a hitelportfólió 90-95 százalékát ez az ügyfélkör teszi ki. Lélfai Koppány, a Budapest Bank elnök-vezérigazgatója tegnap újságíróknak elmondta: a bank idén is arra törekszik, hogy hasonló vagy még jobb eredményeket produkáljon, noha a bankrendszer sok kihívással néz szembe.
A jelenlegi alacsony kamatszintek, amelyek tartósnak látszanak, rontják a jövedelmezőséget, és a tavalyi szektorszintű rekorderedményben nagy szerepet játszottak egyszeri jóváírások a kockázati tartalékokból, vagyis erre nem lehet tartósan bevételi forrásként számítani.
Mint azt lapunk kérdésére korábban Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter elmondta, az állam korábbi vállalásainak megfelelően 2018 végéig eladja a Budapest Bankot. Lapunk kérdésére Lélfai Koppány közölte: ez semmiben nem befolyásolta az idei üzleti stratégia kialakítását, egyúttal a bank vezetése nem rendelkezik konkrét információval az eladásról, így azt sem tudják, hogy a tulajdonos mikor és milyen módon értékesítené a hitelintézetet.