Öt helyszínen összesen 82,2 megawatt (MW) naperőműves kapacitást épít ki a PV Solarsys, a 32 milliárd forintos beruházási költséget részben saját forrásból, részben kereskedelmi banki hitelből finanszírozza. A Greentechnic Hungary Kft. kivitelezésében a projektsorozat első, 16,5 MW-os állomása a Nógrád megyei Szügy település határában három hónap alatt épül meg, a beruházás értéke 6,45 milliárd forint. A második ütemben Bátonyterenye térségében hoznak létre egy 20 MW-os kiserőművet.
A naperőművekbe fektetett pénz a tervek szerint tíz éven belül megtérül, az élettartam 35-40 év. Kiss Ernő, a kivitelező cég ügyvezetője szerint az építés és az üzemeltetés több száz munkahelyet teremt, továbbá évtizedekig biztosítja az adott térségekben az iparűzésiadó-bevételeket. A megújuló alapon termelt villamos energia jelentős áramimportot is kivált, így – az ügyvezető szavai szerint – nagy hasznot hajt hazánknak is.
Az az öt napelemes rendszer pedig már termeli a villamos energiát, amelyeket a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) az Európai Unió Kohéziós alapja és a magyar állam társfinanszírozásában mintegy 122 millió forint támogatás felhasználásával telepített. Összesen egymilliárd forint értékű a budapesti XI. és XVI. kerületi kollégiumra, a zuglói campus két épületére, valamint a zalaegerszegi karnál épült kisméretű naperőmű.
A támogatásból továbbfejlesztett épületek korábban teljes egészében az országos villamosenergia-hálózatból fedezték áramigényüket, míg mostantól a megújuló forrást hasznosító berendezések csökkentik a számlájukat. A tetőszerkezeteken egyenként 50 kW csatlakozási teljesítményű rendszer üzemel, az egyetem éves áramfelhasználása várhatóan 275 ezer kWh-val lesz kevesebb. Ez annyit tesz, hogy az üzemeltetési költségek évente több tízmillió forinttal, a környezeti terhelés pedig több mint 250 tonna szén-dioxid-kibocsátással csökkenhet.