Az elmúlt három hónapban a portálon közel négyezer cég hirdetett meg állást, ami rekordnak számít, éppúgy, mint a 45 ezer fős új, álláskeresői regisztráció. Mindkét esetben közel ötödével nőttek a számok 2016 második negyedévéhez képest. A feladott hirdetések számát tekintve az idei május 22 százalékkal erősebb volt, mint a tavalyi, ami összefüggésbe hozható az egyre súlyosabb szezonális vendéglátóipari munkaerőigénnyel és a szakmunkás-munkaerőhiánnyal. Jó hír azonban, hogy az egy hirdetésre jutó jelentkezések száma továbbra is magasnak számít a nemzetközi mezőnyben.
Legnagyobb igényük továbbra is a szakmunkások iránt van a vállalkozásoknak: a legtöbb hirdető a szakmunka, a fizikai, a segéd-, a betanított munka, valamint az értékesítés és a kereskedelem kategóriájában keres munkavállalókat. Az élénkülő építőipari beruházásoknak köszönhetően és a külföldre költözött munkaerő miatt az elmúlt három hónapban 61 százalékkal több betanított munkást kerestek a munkáltatók, mint tavaly ilyenkor. A legnagyobb munkaerőhiány a bolti eladókból, a fizikai és betanított munkásokból, valamint programozókból van. A legvonzóbb továbbra is az értékesítői, valamint az irodai munka.
Szintén a munkaerőhiányra utal, hogy csökkennek a jelentkezők irányában támasztott elvárások: a meghirdetett pozíciók 65,5 százalékában elegendő a közép- vagy alapfokú végzettség. Az állások több mint háromnegyedénél egyáltalán nem elvárás a tapasztalat, és 1-3 év hasonló munkakörben betöltött idővel is beérik a munkáltatók. Ennek többnyire megfelel a jelentkezők tanulmányi, illetve szakmai háttere is: az online álláskeresők 67,3 százaléka középfokú, 8,23 százalékuk pedig alapfokú iskolai végzettséggel rendelkezik, többségüknek 3 évnél kevesebb munkatapasztalata van.
Területi szórás alapján a munkavégzés helye a legtöbb állás esetében még mindig a főváros, az álláshelyek több mint felét Budapesten hirdették meg.