Az úgynevezett bürokráciacsökkentő csomag nyomán összeállt, az átalakuló intézményekről szóló végleges listát a június 13-i Magyar Közlöny tette közzé. Ebből már látható volt, hogy egyedül a Design Terminál kerül ki az állami-költségvetési szervek sorából.
A Design Terminál magántulajdonú nonprofit szervezetként működik tovább, szakmai befektetőként pedig – közleményük szerint – bevonták Csák János közgazdász-szociológust, a Széll Kálmán Alapítvány alapítóját. A szervezet vezetője Böszörményi Nagy Gergely marad.

Rubik-nap a Deák téren
A nemrég az Erzsébet téri volt buszterminált elhagyó, a Kálvin térre költöző Design Terminál a közlemény alapján továbbra is együttműködik Magyarország kormányával, valamint fejleszti eddigi tevékenységét az üzleti és kulturális tehetséggondozás, a vállalkozói ökoszisztéma fejlesztése, új közösségi terek létrehozása és a nemzetközi jó gyakorlatok hazai alkalmazása területén. Egyik fő projektje a startupok támogatása, elsősorban színvonalas nemzetközi és hazai networkot akarnak létrehozni kiállításokkal, vásárokra való kijutással, konferenciákkal, mentorprogrammal
A nyilvános adatok szerint a Design Terminál vállalkozásfejlesztő szolgáltatásait 2014 óta 799 kreatívipari vállalkozás vette igénybe. Voltak saját projektjei, például a magyar divatipart felrázni szándékozó Gombold újra. A másik irány pedig a modern Budapest brand megteremtetése. Fő projektjük, a Brain Bar Budapest fesztivál célja az, hogy a fővárost és a magyar kreatívipart bekapcsolja a tech-kultúra nemzetközi diskurzusába.