Az OECD (Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet) a napokban hivatalos Facebook-oldalán tette közzé a túlóra kapcsán készült statisztikai adatait. Mint a PestiSrácok áttekintéséből kiderül, azt vizsgálták, illetve mutatták be grafikonon, hogy a 45 tagországban milyen arányban jellemző, hogy heti 60 órát – vagy annál többet – dolgoznak az emberek.
Az OECD statisztikája szerint Európában, sőt a világ nagy részén többet dolgoznak az emberek, mint a magyar munkavállalók. A szervezet kategorizálásában erős túlmunkát heti 60 órányi munkavégzés jelent, ami napi 12 óra. Ebben a törökök járnak az élen, akiknek több mint húsz százaléka dolgozik ennyit. Négy-öt százalék közötti eredménnyel a középmezőnyben találhatók az olyan nyugati országok, mint Franciaország, Belgium, Ausztria vagy Portugália. Magyarország a maga mindössze 1,4 százalékával a 45 OECD-tagország közül az utolsók között található.
A szervezet által közzétett grafikon 2016-os adatokat és összehasonlítást mutat, de a helyzet ma is hasonló. Mivel a munkaerőhiány a többi tagországot éppúgy sújtja, mint Magyarországot, általánosan jellemző, hogy még több munkát vállalnak azok, akik dolgoznak.
Az EuroStat adatai szerint átlagosan évente 31,2 túlóra jut egy magyar munkavállalóra. A KDFSZ (Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete) és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara is úgy foglalt állást, hogy az itthon vitát és politikai demonstrációt kiváltó túlóratörvény lehetőséget teremt azok számára, akik többet szeretnének dolgozni.
A PestiSrácok cikke szerint a kamara álláspontja a kezdetektől fogva az, hogy amennyiben munkaadó és munkavállaló meg tud állapodni, legyen lehetőség a többletmunkára. Sőt, cégvezetők jelezték a kamarának, hogy a dolgozóik közül többen – az elérhető magasabb jövedelem miatt – keresik a hétvégi munkalehetőséget.