Március második felében elkezdi tevékenységét a Nemzeti Versenyképességi Tanács, mert a következő években az egyik legfontosabb feladat az ország versenyképességének erősítése, benne az állami szolgáltatásoknak a javítása – mondta Varga Mihály a Díj a sikeres vállalkozásokért átadó ünnepségén kedden. A nemzetgazdasági miniszter 2013 augusztusában hívta életre a sikeres vállalkozások díját azzal a céllal, hogy a kiemelkedő, követésre érdemes gyakorlatok bemutatásával ismertté tegye az eredményes cégeket. Ez alkalommal adta át a miniszter a januári és a februári díjakat is.
A hónap beruházója kategória januári díjazottja a FRIMO Hungary Kft. lett. A műanyag termékek gyártásához szükséges gyártórendszerek kifejlesztését, előállítását végző cég 2016 és 2018 között 693,6 millió forint vissza nem térítendő hazai és európai uniós támogatással termelékenységet növelő, energia- és költséghatékony, innovatív megoldásokat tartalmazó gyártástechnológiák kifejlesztését valósítja meg. A 2,059 milliárd forint összköltségvetésű beruházással a cég 195 munkahelyet tud megőrizni és harminc új munkahelyet teremt.
A hónap kis- és középvállalkozása kategória januári díjazottja a Pécsi Orgonaépítő Manufaktúra Kft. Az ország legnagyobb orgonaépítő vállalkozása 42 munkatársat foglalkoztat, orgonák készítésével, templomokba, koncerttermekbe való beépítésével foglalkozik.
A hónap startup vállalkozása elismerésben januárban az SBrick (Vengit Kft.) részesült. A legótermékek távirányítására hozták létre az első házon belüli startupjukat, az SBricket.
A hónap beruházója kategória februári díját az 1986-ban alakult családi vállalkozás, a 77 Elektronika Kft. kapta. A vállalat számos jelentős beruházást vitt véghez, az utóbbi két évben összesen több mint 2 milliárd forint értékben. A hónap kis- és középvállalkozása kategória februári díjazottja az 1991-ben alapított, száz százalékban magyar tulajdonú BHE Bonn Hungary Kft. rádiófrekvenciás és mikrohullámú rendszereket, megoldásokat fejleszt és gyárt mobilüzemeltető, kormányzati, védelmi, légi és űripari szervezetek számára világszerte. A vállalkozás főbb termékei többek között mikrohullámú védelmi ipari berendezések, rádió-magasságmérők, jelforrások és frekvenciaváltók, vészhelyzeti kommunikációs eszközök, űripari eszközök, illetve a pilóta nélküli repülő rendszer (UAS).
A hónap startup vállalkozása elismerésben februárban az AbsoRice Hungary Kft. részesült, amely glutén- és laktózmentes növényi fehérjepor-keverékek és -szeletek fejlesztésével és forgalmazásával foglalkozik.