Gyermekeink órákon át képesek teljes csendben nyomkodni egy okostelefont vagy tabletet. A technika rohamos fejlődése ráadásul a gyermeknevelést is leegyszerűsíti, hiszen elvileg nincs szükség például esti mesére vagy közös játékra sem, csupán egy okostelefonra, hogy azzal órákra elfoglalják magukat a kicsik.
Egy idei felmérés szerint Magyarországon a három évnél fiatalabb gyermekek 42 százaléka már rendszeresen kapcsolatba kerül valamilyen okoseszközzel, míg ez a szám a kisiskolások körében már 89 százalék. A technikai megoldások mégsem helyettesítik a közös személyes élményeket – hívták fel a figyelmet a K&H gyógyvarázs mesedoktorok program felelősei.
– Az interneten elérhető játékok és mesék hasznosak, hiszen fejlesztik a gondolkodást, és viselkedésmintákat is el tudnak belőlük sajátítani a gyerekek. Azonban felelősen gondolkodó szülőként nem szabad elhanyagolni a személyes mesélést sem, mivel a kicsiknek rendkívül fontos, hogy élő szóban hallgassanak meséket, hogy közben el is tudják képzelni azokat. Így a fantáziájuk, kreativitásuk is fejlődik, aminek egész életük során jó hasznát vehetik. Emellett a történeteket hallgatva olyan nyugalmi állapotba kerülnek, amelyben a szervezetük is jobban regenerálódhat – fejtette ki lapunknak Horváth Magyary Nóra, a K&H Csoport kommunikációs ügyvezető igazgatója.
Kitért rá: az idén tizenöt éves K&H gyógyvarázs mesedoktorok program azért alakult, hogy a beteg gyerekek testi felépülése mellett a lelki gyógyulásukhoz is hozzájáruljanak. A mesedoktorok száma folyamatosan növekszik, ebben az évben is több száz új önkéntes csatlakozott, jelenleg több mint 49 ezer regisztrált meseolvasójuk van. – Szeptember végéig csaknem 2800 meseórára várjuk országszerte 45 kórházban a segíteni vágyó meseolvasókat – tette hozzá Horváth Magyary Nóra.