Köztudott, hogy a dohányzás ártalmas és számos betegség kialakulásáért felelős, azonban kevesen tudják, hogy miért.
A cigarettafüstben található káros anyagok nagy része az égésből származik, és ezek azok az anyagok, amelyek a betegségek nagy részéért felelnek – idézte fel közleményében a Philip Morris International (PMI) magyarországi cége.
Jelezték, hogy olyan füstmentes termékek fejlesztésén dolgoznak, amelyek kiküszöbölik az égést, így lényegesen kevesebb káros és potenciálisan káros anyagot tartalmaznak, mint a cigarettafüst.
Napjainkban több mint egymilliárd ember dohányzik, és az Egészségügyi Világszervezet előrejelzései szerint középtávon, 2025-ig ez a szám nagyjából változatlan marad.
– Tudományos eredményeken alapuló konstruktív párbeszédet szeretnénk kezdeményezni annak érdekében, hogy azok a felnőttek, akik a dohányzás folytatása mellett döntenek, élni tudjanak a döntés szabadságával – hangsúlyozta Gizelle Baker, a PMI Science tudományos programigazgatója a vállalat füstmentes kutatásait bemutató budapesti sajtótájékoztatóján.
Annak bizonyítására, hogy a füstmentes termékekre való átállás valóban csökkenti a betegségek kialakulásának kockázatát, a dohánygyártó szigorú értékelési programnak veti alá termékeit, és kötelezettséget vállal arra, hogy eredményeit közzéteszi és független felülvizsgálatra ösztönzi a tudományos közösséget.
A Philip Morris az elmúlt tíz évben több mint 4,5 milliárd dollárt fordított a füstmentes termékekkel kapcsolatos kutatásokra, aminek köszönhetően már több mint ötmillió ember váltott a cég valamelyik füstmentes termékére. A PMI rövid távú célja az, hogy 2025-ig három fogyasztójából legalább egy, összesen 40 millió ember váltson át hagyományos cigarettáról füstmentes termékekre, hosszú távon pedig szeretne felhagyni a cigaretta értékesítésével.