- A miniszter szerint ahogy minden európainak, a magyar fogyasztóknak is joguk van ahhoz, hogy a reklámokkal összhangban, megbízható minőségű árut vásároljanak
- Magyarországnak az az álláspontja, hogy konkrét jogi keretrendszerre van szükség számonkérhetőséggel és elszámoltathatósággal.
- A magyar álláspontot több más európai ország is támogatja.
- Szlovákia és Magyarország hétfőn jelentette be, hogy közös előterjesztésben kéri az élelmiszerek EU-n belüli kettős minőségének megtárgyalását.
Fazekas Sándor „vérlázítónak” nevezte, hogy bizonyos nagyvállalatok Európa különböző országaiban ugyanazon márkanév alatt eltérő minőségű élelmiszert forgalmaznak.
Ahogy minden európainak, a magyar fogyasztóknak is joguk van ahhoz, hogy a reklámokkal összhangban, megbízható minőségű árut vásároljanak
– közölte a miniszter.
Élelmiszerbotránnyal kapcsolatos korábbi cikkeink:
Silányabb árukat hoznak ide a multik
Elutasítják a vádakat a magyarországi gyártók
Száz terméket érintő élelmiszer-ellenőrzés jön
Átvilágítják a multik működését
Szerinte a felvetődött problémát nem elégséges fogyasztóvédelmi kérdésként kezelni, hiszen az élelmiszerek minősége bizalmi és erkölcsi kérdés, a vásárlók megtévesztése tisztességtelen piaci magatartás. Magyarországnak az az álláspontja, hogy konkrét jogi keretrendszerre van szükség számonkérhetőséggel és elszámoltathatósággal – hangsúlyozta. Több ország támogatja azt a magyar álláspontot, amelynek célja, hogy az Európai Bizottság vizsgálja meg a kérdést és alkosson olyan uniós jogszabályokat, amelyek számon kérhetik az élelmiszerek minőségbeli különbözőségét, ugyanis jelenleg nincs uniós jogi alapja annak, hogy fellépjenek az élelmiszerek minőségi különbségei miatt a nagyvállalatokkal szemben.
Az új jogszabályoknak biztosítaniuk kell, hogy a közösség területén egy gyártó ugyanazon termékét ugyanolyan minőségben vásárolhassák meg a tagországok fogyasztói
– tette hozzá a földművelődési miniszter.
Szlovákia és Magyarország hétfőn jelentette be, hogy közös előterjesztésben kéri az élelmiszerek Európai Unión belüli kettős minőségének megtárgyalását, valamint az ennek visszaszorításához szükséges jogi eszközök kialakítását.