Keddi közleményét a számvevőszék válasznak szánta a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének nyílt levelére, amelyben az érdekvédők kifogásolták, durva támadásnak minősítették az ÁSZ eljárását.
Az ÁSZ úgy fogalmazott, hogy az együttműködési és elhelyezkedési ajánlat keretében mintegy száz dolgozójának ajánlotta fel a közös megegyezés lehetőségét, és számos eszközzel támogatja munkavállalói sikeres elhelyezkedését. „Az együttműködésre és kölcsönös párbeszédre alapozott lehetőség teljes mértékben figyelembe veszi az érintett munkatársak mentális és szakmai érdekeit, hozzájárul például a munkahelyi kiégés elkerüléséhez, valamint az új karrierlehetőségek megtalálásához” – írták.
Az Állami Számvevőszék – visszautasítva a szakszervezet vádjait – azt írta, hogy ezeket durva beavatkozásnak tekinti az ÁSZ alkotmányos alapokon álló szervezetirányítási függetlenségébe. „A szakszervezet indokolatlan és a közszféra hatékony feladatellátását teljes mértékben figyelmen kívül hagyó támadása alátámasztja az Országgyűlés december 12-i döntését arról, hogy az ÁSZ szervezeti állományára vonatkozó megfelelő intézkedések a köztisztviselőkről szóló törvényből beépüljenek az ÁSZ törvénybe” – írták.
Arra is emlékeztettek, hogy Domokos László elnök a 2019-es költségvetésről szóló parlamenti vitában jelentette be, hogy a hatékonyságnövelő intézkedéseknek köszönhetően az állami szervek közül az ÁSZ elsőként ajánlott fel tapasztalt, jó munkakultúrájú gazdasági szakembereket (munkavállalókat) a munkaerőpiacon jelentkező hiány csökkentése érdekében, az üzleti szféra számára. A mostani intézkedés a nyáron megkezdett hatékonyságnövelő szervezetfejlesztési kezdeményezés folytatása – szögezték le.