Rangos nemzetközi elismerést kapott Magyarország a digitális készségfejlesztésért: a legjobb gyakorlat (Best Practice) díjakat a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) által fejlesztett, két komplex oktatási anyag nyerte. A díjakat négy kategóriában adta ki a nemzetközi ICDL-közösség, a mezőnyben több mint száz ország képviseltette magát.
Hazánk volt az egyetlen ország, amely két kategóriában is Best Practice-díjat nyert: az IKT pedagógusoknak az oktatás, míg az IT-biztonság a társadalmi felelősség kategóriájában. Az egyesület által kifejlesztett IKT pedagógusoknak modul a nem informatika szakos pedagógusok számára ad olyan módszertani tudást, amely a digitális bennszülöttek között, a modern oktatásban kulcsfontosságú: ezáltal interaktívan, kreatívan taníthatnak (IKT) az oktatók. Az NJSZT ingyenes tananyaga bárki számára hozzáférhető. Az IKT pedagógusoknak modult a világon elsőként Magyarországon vezették be.
Az IT-biztonság modul – amelyhez szintén ingyenes tankönyvet jelentetett meg az NJSZT a Nemzeti Kibervédelmi Intézettel közösen – olyan problémákra irányítja rá a figyelmet, mint az internetes zaklatás és az adatlopások, ezzel pedig a felhasználói tudatosság növelését segíti radikális módon az évenként frissíteni kívánt tananyag. Hazánkban az idén ötvenéves NJSZT vezette be az ECDL-t (európai számítógép-használói jogosítvány), amelynek rendszerében eddig több mint félmillió magyar állampolgár vett részt – mondta Alföldi István, a nonprofit tudományos egyesület ügyvezetője.