A Momentum Egyesület neve mostantól hivatalosan is Momentum Mozgalom (MoMo) lesz, miután megszavazták, hogy pártként működnek tovább. A MoMo szombati közgyűléséről kiadott közlemény szerint az elnöki pozícióra az egyedüliként induló Fekete-Győr Andrást (képünkön) választották meg újabb egy évre. A négy elnökségi tagsági helyre nyolcan indultak, a 4. helyen szavazategyenlőség alakult ki, így ott új voksolás volt. A négy alelnök végül Orosz Anna, Soproni Tamás, Pottyondy Edina és Kádár Barnabás lett.
A vidékieket becsmérlő írásáról elhíresült Mécs János is indult az elnökségi tagságért, de nem kapott elég szavazatot. A Momentum szóvivőjénél a Magyar Idők és a Népszava egyaránt érdeklődött, hogy miért zárkóznak el a nyilvánosság elől. Papp Gergő ezt a helyszínt bérbeadó kikötésével magyarázta, ugyanakkor az érdeklődés felett érzett meglepettségének is hangot adott. Arra a felvetésre, hogy a nyilvánosság kizárása kifejezetten meglepő akkor, amikor a MoMo rendszeresen kritizálja a közélet tisztaságát, illetve a pártpolitikai elitet, Papp megismételte: rajtuk kívül álló okból történik így, de honlapjukon közlik a párttá alakulás eredményét.
A Momentum honlapján azonban még vasárnap délután sem frissültek a hírek.
Pedig a kíváncsiság érthető, hiszen a szervezet látszólag a semmiből tűnt fel, és egyelőre önálló kezdeményezése sem volt, csupán a rendszerkritikus pártok és szervezetek ötleteit hasznosította újra. Mégis vannak pártok, amelyeknek tetszik a MoMo párttá alakulása. Gyurcsány Ferenc a Demokratikus Koalíció kongresszusán azt mondta: vessék a mókusok elé, de ő örül a Momentum megjelenésének és sikerének. Szerinte „a Momentum népszavazási kezdeményezése hatalmas segítség volt, hogy felhívja a figyelmet arra, mi az az eszköz, amivel úgy tűnik, a hatalom a két választás között is korrekcióra kényszeríthető.
Ez pedig a megszervezett népakarat.” A MoMo úgy reagált: ők viszont nem örülnek Gyurcsánynak. Az LMP is üdvözölte a pártpolitikai palettán megjelent új szereplőt. Közleményük szerint a Momentummal lesznek közös céljaik, ahogy volt már az olimpiaellenes népszavazáskor is. A Magyar Liberális Párt leszögezte: a jövőben is készek együttműködni a Momentummal, hogy közösen lépjenek fel az antiliberális, intoleráns politikával szemben.
Balliberális gyökerekből táplálkozik a Momentum
Főképp ismert, balliberális politikusok gyermekei vállaltak vezető szerepet a Momentum Mozgalom létrehozásában. Az egyelőre kérdéses, hogy a MoMo pontosan milyen forrásokból finanszírozza a gördülékenyen haladó hálózatépítést, mint ahogy az is, miből fizették az olimpiaellenes kampányt.