Még az idén új tulajdonoshoz kerülhet a budai oldalon betoncsontvázként meredező SZOT-szálló – értesült a Magyar Idők. A jelenleg a CIB bank tulajdonában álló épületet korábban le akarták bontani, hogy társasházakat építsenek a helyére, azonban lapunk úgy tudja: jelentős számú fát kellett volna kivágni a II. kerület Felhévíz nevű városrészében, ami nem elfogadható. Az sem volt utolsó szempont a betonszerkezet megtartása mellett, hogy jelentős összegbe került volna az épület eltüntetése, ami nehezen tette volna rentábilissá a beruházást.
Korábban a neves építész, Zoboki Gábor tervezett a területre négy lakótömbből álló, a jelenlegi épületnél valamivel alacsonyabb lakóparkot.A Wáberer György üzletember nevéhez köthető, idén februárban bejegyzett Rózsadomb Panoráma Kft. szeptember elején írt ki meghívásos tervpályázatot az egykori szakszervezeti szálloda homlokzati terveire. A kiírás céljai között szerepelt, hogy a meghívott pályázók az új homlokzati megjelenés kialakítására az anyaghasználat, a felületek, a színvilág bemutatásával, az épület tömegének minimális megváltoztatásával, a legfelső, penthouse lakásoknak, lakosztályoknak helyt adó szint kialakításával tegyenek javaslatot.
A Rózsadomb-panoráma projekt ellenevezésű pályázat zárása után első helyezettet nem hirdettek, azonban két második díjat kiosztottak. A LAB5 Kft. és az Építész Stúdió Kft. elképzelései nyerték el a kiíró tetszését. A LAB5 terve különböző kinyúlású erkélyeket helyezett a homlokzatra. A tagolással próbálták eltüntetni az épület mindent uralós, sávos külsejét. A természetközeli színek, anyagok foltokban való használatával pedig a szakemberek a tájba illeszkedést is megoldották. Az Építész Stúdió terve a Duna felé néző hosszú, az ovális homlokzaton végigfutó erkélyeket üvegkorlátokkal szerelné fel, és zöld növénykazettákkal osztanák kisebb egységekre. A tervezők elképzelése szerint a tükröződő felületek, és az élő növények tennék tájba illővé az épületet.
A II. kerület úgy nyilatkozott, az ingatlanra korábban kiadott építési engedély lejárt, újat pedig nem kértek az önkormányzattól. A történethez az is hozzátartozik, korábban többen is kételyüket fejezték ki, hogy az alacsony – 2,4 méteres – belmagasságú szintekből álló épület átalakítható-e luxusapartmanokká. Voltak olyan elképzelések is, hogy inkább hotelként lenne érdemes hasznosítani a komplexumot.