„Nagyon boldogok lennénk, és nagyon bízom benne, hogy Magyarország minél hamarabb eltávozik az Európai Unió közösségéből, és a valódi testvéreivel fog össze”– mondta Vona Gábor, a Jobbik elnöke azon a 2013-as törökországi előadásán, amelyből a Mandiner már az elmúlt napokban több részletet is közölt. A közel másfél órás felvételen a Jobbik elnöke az iszlám iránti rajongás, valamint Allah dicsőítése mellett arról beszél, az Európai Unió azért nem hajlandó felvenni Törökországot a tagok sorába, mert túl erősnek tartja az iszlám országot.
– Én azt szoktam mondani, hogy nekem végül is mindenféleképpen jó, mert ha fölveszik Törökországot, akkor szétesik az Európai Unió, és akkor Magyarország is megszabadul. Ha meg nem lép be Törökország, akkor mi lépünk ki, és akkor összefogunk Törökországgal – fogalmazott Vona, aki azt is hangsúlyozza, szerinte Törökországnak kettős küldetése van a világban: „Van egy iszlám küldetése és van egy turáni küldetése. És ez a kettő összeegyeztethető. Törökországnak az iszlám világ vezető erejévé és a turáni világ vezető erejévé kell válnia.”
A múltjával nem szívesen szembesülő, azt már inkább megtagadó Jobbik alelnöke tegnap azzal hárította el a sajtó munkatársainak érdeklődését Vona Gábor unióellenes kijelentéseire, hogy egy kormányzásra készülő vezető politikus minden nagyhatalommal konszenzuális viszonyra próbál törekedni; az, hogy török egyetemisták előtt előadást tart, az „ne verje már ki a biztosítékot”. Z. Kárpát Dániel szerint „nagyon más műsort látunk, számomra Vona Gábor megnyilatkozásából nem ez jött le”. Arra pedig, hogy szó szerint ezt mondta a pártelnök, úgy felelt: „Szerintem meg nem. Vannak sajtóorgánumok, amelyek a szó szerint elhangzott szöveget meghamisítják” – tette hozzá.
Pedig Vona törökországi kijelentései egybevágnak a Jobbik 2014-es választási programjában foglaltakkal. (A 2018-as program továbbra sem található a párt honlapján.) Az unióval foglalkozó rész a Tagok legyünk, vagy szabadok? címet kapta, ami már magában véve is nagyon beszédes. A Jobbik akkor azt ígérte választóinak, hogy népszavazást fognak tartani az uniós tagságunkról és az unióhoz fűződő viszonyunkról. „Utóbbiban a Nemzetek Európája koncepcióját képviseljük az Európai Egyesült Államok koncepcióval szemben” – olvasható a párt állásfoglalása. Azt is ígérik, elkészíttetik a tízéves uniós tagságunk eddigi mérlegét, benne minden bennünket ért haszonnal és kárral.
A Jobbik egyik, 2012-es tüntetésén maga Vona Gábor mondta, hogy ki kell lépni az unióból. Ezen a tüntetésen égettek el egy EU-zászlót is, és ekkor üzente José Manuel Barrosónak, az Európai Bizottság akkori elnökének Vona Gábor, hogy ha beteszi a lábát az országba, akkor „megtekerik az orrát, és karikás ostorral fogják kizavarni”.
Sneider szerint jobb a muszlim, mint a zsidó
Nem Vona Gábor az egyetlen a Jobbikban, aki az iszlám mellett tette le voksát. Sneider Tamás (képünkön), a párt és az Országgyűlés alelnöke pár éve méltatta személyi titkárának muszlim hitre térését. A politikus 2014 őszén egy rovásírásos tábla avatásának alkalmából látogatott Szekszárdra, ahol néhány igazán meglepő véleményt fogalmazott meg Dér Zsolt megtéréséről. „Ez nem zavar. Áttért a muzulmán hitre, hát szíve joga. Sokkal jobb, mint ha zsidó hitre tért volna át” – fogalmazott a Jobbik politikusa.
A történtek kapcsán a Vigyázó.blog.hu azt írta, Dér Zsolt délszláv háborús veterán, a Betyársereg tagja volt akkoriban. Dér Zsoltot egy alkalommal így mutatta be Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője a hallgatóságnak: „A lényeg az, hogy az ő személyében egy délszláv háborús veteránt ismerhetünk, aki annak idején lent harcolt Szentlászlónál. Ráadásul, amikor a horvát háború után Boszniába terelődött a harc, ő akkor is visszament, már nem a magyarság védelmében, hanem gyilkolni akart, és ezért megérdemel egy tapsot.”
Sneider a Betyárseregről úgy nyilatkozott, „jó, hogy van Betyársereg, ezért jó, hogy van HVIM [Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom], mert ők megtehetik azt, amit én nem tehetek meg a Parlamentben, nem úgy fogalmazhatok meg, mert nekem arra kell figyelni, hogy az egyszerű polgár esetében, akiben semmi nemzeti érzés nincsen, szimpatikus legyen a Jobbik, és rá fog szavazni. Ez nem könnyű dolog. Én magam szívesebben lennék – idézőjelben – harcos, továbbra is (…) Nem magam raktam oda, ahol vagyok, hanem a többiek mondták, hogy kerüljek oda. Ettől függetlenül nem változott semmi különösen az elképzelésünkben, sőt egyáltalán nem változott, csak a kommunikáció, arra kell figyelni, hogy hogyan…
Íme, az ominózus felvétel: