Egyelőre nem lehet kitűzni újabb folytatólagos gyanúsítotti kihallgatást, mivel a Teréz körúti robbantást korábban beismerő P. László továbbra sem hajlandó együttműködni a hatóságokkal – tudta meg a Magyar Idők. Információink szerint új védője sincs egyszerű helyzetben, hiszen a fiatal férfi vele sem működik együtt, így pedig elég körülményes az érdekeit képviselni.
Az új védő, Surdy Miklós alig három és fél hónapja hozta meg 17 éves büntetőbírói pályafutásának utolsó ítéletét a Budapest Környéki Törvényszéken – kerítés miatt ítélte el a vádlottakat első fokon – , március 1-jétől pedig Bodó Dániel ügyvédi irodájának munkatársaként dolgozik.

A gyanúsított által működésbe hozott pokolgép két rendőrjárőrnek okozott súlyos sérüléseket
A robbantás gyanúsítottja, P. László még február elején – hosszas hallgatás után – tett három napon át tartó beismerő vallomást, akkor még Brunner Tamás meghatalmazott védő közreműködésével. A gyanúsított az elé tárt tárgyi bizonyítékok hatására törte meg hallgatását, és beismerte, ő látható a merénylet estéjén a helyszínen, a Teréz körút környékén és az elkövető menekülési útvonalán készült térfigyelőkamera-felvételeken. Azt is beismerte, hogy övé volt az a hátizsák, amelyben a maga készítette pokolgépet a helyszínre vitte. Sőt azt is részletesen elmondta, hogy ő választotta ki a tetthelyet, valamint ő hozta működésbe a bombát, és hogy nem volt bűntársa. A megsérült rendőröket nem ismerte, őket találomra választotta ki. Hangsúlyozta, hogy soha nem volt gondja a rendőrséggel vagy más hatóságokkal. P. László azonban azóta sem hajlandó elárulni, hogy miért támadta meg és sebesítette meg életveszélyesen, illetve súlyosan a fiatal rendőrnőt és férfi járőrtársát tavaly szeptember 24-én késő este. Március elején Brunner Tamás meglepetésre visszaadta megbízását, ám az ügyvédi titoktartásra hivatkozva nem indokolta lépését.
A Magyar Idők úgy tudja, a védő akkor döntött a szakításról, amikor P. László már vele sem volt hajlandó együttműködni. Arról is értesültünk, hogy a fiatal férfi azt a neves ügyvédet is elutasította, akit édesapja akart megbízni a védelemmel, P. László azonban nem volt hajlandó aláírni a meghatalmazást. Ekkor jelentette ki, hogy már nem érdekli semmi, ítéljék akár életfogytiglanra a robbantás miatt. A büntetőeljárásról szóló törvény szerint gyanúsított nem maradhat védelem nélkül, ezért a vizsgálatot végző Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) Bodó Dánielt rendelte ki védőnek a kirendelhető ügyvédek listájáról. Bodó nevében azonban a volt bíró, Surdy Miklós jár el, aki a Ripostnak azt mondta: a múlt héten kapta meg a korábbi védőtől az ügy iratait, és felvette a kapcsolatot P. Lászlóval. Ezek után sokan azt várták, hogy folytatni lehet a terhelt meghallgatását, ám mint a KNYF szóvivőjétől, Nagy Andreától megtudtuk, erre nem került sor. Mindenesetre az előzetes letartóztatásban lévő gyanúsítottat fokozott figyelemmel őrzik a rácsok mögött.