Két, kerületi ügyekben politizáló ellenzéki önkormányzati képviselőt távolítottak el bizottsági helyükről csütörtökön a ferencvárosi képviselő-testület zárt ülésén – értesült a Magyar Idők.
Baranyi Krisztina (Együtt) és Jancsó Andrea (LMP) – előbbi nem jelent meg az ülésen – a városfejlesztési, városgazdálkodási és környezetvédelmi bizottság tagja volt, ám a jövőben nem tartanak igényt a munkájukra. A felmentési javaslat az előzetes napirendben nem szerepelt, azt csütörtökön helyben nyújtották be.
Bácskai János fideszes polgármester megkeresésünkre úgy nyilatkozott: a történteknek egyértelműen politikai oka van, így adtak választ a nemtelen politikai támadásokra.
– Nem ritka a világtörténelemben, hogy ellenzéki képviselők eleve nem kerülnek be a bizottságokba, ezzel szemben Ferencvárosban az elmúlt 27 évben az önkormányzati vezetés mindig törekedett arra, hogy a választási eredményekhez hasonló arányban ellenzéki képviselők is bejuthassanak a szakbizottságokba – fogalmazott a polgármester. Mint mondta: az már valóban ritka, hogy visszahívnak onnan bárkit is, de ezt most kénytelenek voltak megtenni.
– Az LMP és az Együtt kapott egy-egy helyet a legfontosabb bizottságban. Az egyik képviselő nem igazán vett részt a testület és a bizottság munkájában, a másik képviselő pedig mindenhez hozzászólt. De nem ez volt a bizalomvesztés indoka.
Politikai okokból történt eltávolításuk annak a hároméves munkának a következménye, hogy tendenciózusan álltak elő tényeket nélkülöző koholmányokkal és fordultak az ellenzéki sajtóhoz, így megalapozatlan vádaskodásukkal folyamatosan rontották Ferencváros hírnevét és hitelét. Viselkedésüket már több ellenzéki képviselő szintén bírálta, én is beszéltem velük, de mindhiába. Egyetlenegy dokumentumot sem tartottunk vissza, nem titkosítottunk. Mindenbe beleláttak, ám bizonyítékok nélkül vádaskodtak folyamatosan – mondta Bácskai János.
A csütörtöki döntés értelmében Fröhlich Péter fideszes képviselő sem lesz a bizottság tagja, de ennek főként az arányosság fenntartása az oka, így a 12 tagú bizottság a határozatképesség érdekében 9 tagúra csökken. Másodsorban az az ok, hogy a képviselő három bizottságban is szerepet vállalt, és előfordult, hogy nem tudott megjelenni a városgazdálkodási bizottság ülésén, így a jövőben jobban be tudja osztani az idejét.