Megszületett a végleges döntés a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Gazdaság- és Társadalomtudományi Karának (GTK) jövőjéről, a GTK teljes egészében az intézményben működik a továbbiakban is – derül ki az oktatásért felelős államtitkárság közleményéből. Hangsúlyozták: álláspontjuk kezdettől fogva az volt, hogy bármilyen megállapodás születik, a legfontosabbak a hallgatók érdekei, továbbá a karon folyó képzés magas színvonalának megmaradása. Ezt figyelembe véve a fenntartó a BME-n belüli megoldást jelölte meg elsődleges célként, és ha ez lehetetlennek bizonyult volna, akkor kerülhetett volna át a kar a képzésekkel, oktatókkal, hallgatókkal együtt az Eötvös Loránd Tudományegyetemre (ELTE).
Az államtitkárság szerint mostanra leszögezhető: a határozott fellépést követően a BME vezetése érdemi tárgyalásokat kezdett a kar vezetőivel, paritásos bizottságot állított fel a kérdések rendezésére, és kidolgozott egy kompromisszumos javaslatot, amelyet a szenátus megszavazott. A fenntartó a GTK számára készített ajánlatot megvizsgálta, és fontosabb vonalaiban, irányaiban méltányolhatónak találta.
Arra ugyanakkor felhívták a BME vezetésének a figyelmét, hogy a szenátus által elfogadottakat maradéktalanul be kell tartani, továbbá a belső strukturális és vezetési problémákat meg kell oldani. Az államtitkárság jelezte azt is: a helyzettől függetlenül támogatni fogja, hogy gazdaságtudományi és műszaki képzések jöjjenek létre az ELTE-n.
Lapunk a hét elején számolt be arról, hogy a legutolsó megállapodási kísérlet nem bizonyult sikeresnek a GTK BME-n belüli jövőjéről, mivel az üggyel foglalkozó bizottság végül olyan anyagot terjesztett az intézmény szenátusa elé, amellyel többen a grémium GTK-s tagjai közül sem tudtak egyetérteni. Az átszervezést illetően már egy olyan forgatókönyv is felmerült, amely szerint a gazdasági és a társadalomtudományi szakok átkerültek volna az ELTE-re, ugyanakkor a többi képzés – eltérő irányultsággal – akár párhuzamosan is futhatott volna a két intézményben.