A szerdán bejelentett legújabb visszalépéseket követően Budapest 1-es számú egyéni választókerületében Csárdi Antal (LMP) maradt az egyetlen állva maradt balliberális jelölt.
Az ellenzéki szimpatizánsok közül eme ténynek sokan örültek, ám vélhetően az ő arcukról is lefagy a mosoly, ha megtudják, mire készül az LMP – például a Belvárosban is – abban az esetben, ha netán kormányra kerülne.
A magát ökopártként meghatározó formáció vagyonadót vezetne be, elsősorban az ingatlanokra fókuszálva.
A vagyonadót az LMP a legfrissebb választási programjában is egyértelműen belengeti.
Ebben azt írták: „a vagyonadózás területén bevezetjük a luxusadót és a nagybirtokadót”.
A Kezdeményezésünk céljai című alapprogramjukban pedig többek között úgy fogalmaznak:
„egységes és kötelező értékalapú ingatlanadót vezetünk be”. Sőt, korábban már részletes javaslatokat is közzétettek az ingatlanadó bevezetésének módjáról.
Az ún. „Zöld Fordulat” jegyében egy 50 négyzetméteres belvárosi lakásra kivetett ingatlanadó átlagosan havi 12500 forint lenne, azaz évi 150 ezer forintos sarcot jelentene egy átlag belvárosi ingatlantulajdonosnak.
Legutóbb az azóta már megbukott Botka László állt elő a „Fizessenek a gazdagok” című agymenéssel,
az LMP tervének azonban valami egészen más kicsengése van, hiszen egy 50 négyzetméter körüli lakással rendelkező ember azért mindennek nevezhető, csak gazdagnak nem.
Egyébként az LMP tervei között további sarcolások is szerepelnek, mint a gépjárműadó terve, illetve az egykulcsos SZJA helyett az ún. „progresszív adózás”, ami mi sem természetesebb, mint egy újabb, magasabb adókulcs bevezetését jelentené.
A történetben még az is érdekes csavar, hogy a felmérések szerint az LMP épp Budapesten, annak is a belső kerületeiben örvend a legnagyobb népszerűségnek, vagyis törzsszavazói vállára rakna újabb és újabb terheket.