– Újbuda mintegy 350 férőhellyel bővítette 2010 óta az óvodai kapacitását, és idén Gazdagréten további 120 új hely jön létre a gyermekek fogadására, ami azt jelenti, hogy az önkormányzat több mint tizenegy százalékkal növelte a férőhelyek számát az elmúlt néhány évben – tájékoztatta lapunkat Hoffmann Tamás, a XI. kerület polgármestere. Szavai szerint a folyamatos fejlesztések hátterében a lakásépítési láz áll, Újbuda ugyanis a főváros legdinamikusabban fejlődő kerülete.
A népszerűség a kiváló közlekedési infrastruktúra és a színes kulturális élet mellett a magas színvonalú köznevelési és oktatási intézményeknek köszönhető. Mint arról szerdai lapszámunkban beszámoltunk, Gazdagréten óriási lakópark épül, és bár nehéz megbecsülni, hogy hány lakás épülhet, az kiderül az értékesítési reklámokból, hogy őszig a harmadik ütem 280 lakása kerül magánkézbe, s indul a hatodik ütem ingatlanjainak építése is.
A polgármester szerint a kerületben az elmúlt két évben a kormány ösztönző intézkedéseinek hatására számtalan új lakásépítési projekt indult el, amire felkészülve – nemcsak az óvodákat érintő – komplex intézményfejlesztési tervet dolgoztak ki. Az önkormányzat minden városrészben felmérést készített a teljes intézményrendszer állapotáról, a műszaki, energetikai helyzettől a kapacitásbővítési lehetőségekig, s ennek ismeretében dolgozták ki a tervet, amely választ ad a kerület előtt álló kihívásokra.
– Az elmúlt négy évben összességé-ben több mint kétmilliárd forintot fordítottunk az óvodák és a bölcsődék fejlesztésére, és az idén további egymilliárd forint áll erre a célra rendelkezésre. Ebből a legnagyobb tételt a gazdagréti óvoda bővítése jelenti, ahol a jelenlegi kétszáz férőhely mellé további 120-at létesítenek. Az új szárnyban négy csoportszoba épül kiszolgálóhelységekkel, és megújul a régi épület is, az átadás ősszel várható. Az általános és középiskolák fejlesztésére az elmúlt négy évben Újbuda közel 800 millió forintot költött, és ugyan az intézményeket már nem a kerület működteti, az idén is több mint 500 millió forint jut a fejlesztésekre – tette hozzá Hoffmann Tamás. Ismertetése szerint a szerződések megkötésekor a közösség számára előnyös megállapodásokra törekednek minden ingatlanfejlesztővel, így a lakásépítők több esetben vállalják a létrehozandó új otthonok mellé óvodák, bölcsődék, a szükséges egészségügyi ellátó intézmények kialakítását.