Ismét vizsgálatot folytat emberölés-kísérlet gyanúja miatt az egykori kiváló ökölvívó, Totka Pál elleni, 22 évvel ezelőtti merényletkísérlet ügyében a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI). Totkát 1996. november 21-én lőtte meg kilencszer a bérgyilkos, ám szerencsésen túlélte a támadást. A merényletről a más Portik-ügyben is a volt olajos vállalkozóra terhelő vallomást tett Radnai László korábban már beszélt a rendőröknek, azt állítva: Portik Tamás megbízásából Jozef Rohác lőtte meg a Pigalle szórakozóhely egykori tulajdonosát. A halnagykereskedőként ismert Totka korábban maga is úgy vélekedett az ismételt vizsgálatról hírt adó PestiSrácok.hu-nak, hogy Portik megbízásából támadtak rá.
Totka Pált 1978-ban az év ökölvívójának választották meg, a rendszerváltáskor vállalkozásokba kezdett. Ő volt az egyik, aki a fiatal Portik Tamást felkarolta, éveken át támogatta, ám a 90-es évek közepére az olajozás meghatározó cége, az Energol Rt. marketingigazgatói posztjáig feltörő Portik a mentora ellen fordult. Legalábbis az éjszakai életet jól ismerők és a nyomozók szerint üzleti ellentét alakult ki közöttük. A volt Energol-vezér állítólag a Totka és üzlettársa, N. István által működtetett Pigalle lokált akarta átvenni. A PestiSrácok.hu szerint N. István tíz-tízmillió forinttal tartozott Totkának és Portiknak, és a volt ökölvívó ragaszkodott hozzá, hogy üzlettársa előbb őt fizesse ki. Ez az üzleti vita vezethetett a leszámoláshoz.
Totka Pál korábban arról is beszélt a portálnak, hogy sokáig vívódott a történteken, mivel Portik kétszer is megesküdött neki, hogy semmi köze az ellene elkövetett merénylethez, egyúttal azt is közölte, hogy nincs konkrét bizonyítéka a volt energolos ellen.
A bérgyilkos 22 évvel ezelőtt Totka II. kerületi háza kerítésére létrán felmászva kilenc lövést adott le a vállalkozóra. Az első nyomozás során Portik volt testőre, az albán Salihi Mead elismerte a rendőröknek, hogy ő fenyegette meg telefonon Totkát a támadás előtti napokban, és ott volt a helyszínen, ám azt állította, nem ő lőtt.
Érdekes egybeesés, hogy Mead a Fenyő-gyilkosság helyszínén is jelen volt, hónapokig őt gyanúsították a médiacézár lelövésével, ám mára kiderült: csak annyi volt a feladata, hogy tévútra vigye a nyomozást és elterelje a figyelmet a valódi elkövetőről, Fenyő esetében a szlovák bérgyilkosról, Jozef Rohácról. Ugyanakkor Totka esetében is ez történhetett, hiszen a nyomozók Rohácot tartják Totka támadójának is, a megbízó pedig ezúttal is Portik Tamás lehetett.
Portik Tamást eddig jogerősen 15 év fegyházra ítélték Prisztás József megöletése, valamint 13 év fegyházra Boros Tamás Aranykéz utcai meggyilkoltatása miatt. Ugyanakkor néhány hónapja Portikot az úszószövetség egykori elnökével, Gyárfás Tamással együtt azzal gyanúsították meg, hogy Rohác az ő megbízásukból lőtte agyon 1998-ban Fenyő Jánost. Néhány héttel később pedig Portikot a Lakatos Csaba hajtó elleni merényletkísérlet megbízásával is meggyanúsították.
Ez utóbbiban az ügyben végrehajtóként elítélt Tanyi György tett terhelő tanúvallomást Portikra.