A hiteles tradicionális, keresztény konzervatív, nemzeti radikális értékrend határozott képviselete gyakorlatilag megszűnt a magyar közéletben, ezért el kell gondolkodnunk azon, hogy ennek megtestesítésére létrehozzunk egy társadalmi szervezetet, vagy akár egy pártot – árulta el lapunk megkeresésére Érpatak polgármestere. Orosz Mihály kifejtette: egy hiteles jobboldali értékrendet akarnak képviselni, ami mára eltűnt a politikai palettáról.

Előléphetnek a háttérből, akik ragaszkodnak a régi elvekhez
– A Jobbik jelenlegi ideológiája már nem tartalmazza azokat a valódi jobboldali konzervatív tradicionális értékeket, melyek képviselete és védelmezése mellett mi már régen elköteleztük magunkat, és amely célok megvalósítására rendeztük be egész életünket – összegezte mondanivalóját a polgármester, aki már második alkalommal adott ki közös nyilatkozatot a Betyársereg vezetőjével. Erről azt mondta: jó kapcsolat, bajtársi szövetség és együtt gondolkodás jellemzi viszonyát a Tyirityán Zsolt vezette szervezettel.
A Betyársereg februárban, negyedik alkalommal megtartott országos találkozóján létrehozta politikai szárnyát, és azóta egyre több közéleti kérdésben hoz önálló állásfoglalást. Lapunk úgy tudja: hamarosan továbblépnek, és nyáron zászlót bont a szervezeten belül egy mozgalom is, amely értesüléseink szerint akár tovább is formálódhat.
Egy új radikális pártot sokan támogatnának. Varga Attila, a már feloszlott vámosmikolai jobbikos alapszervezet egykori elnöke megkeresésünkre azt mondta: mintegy félmillió radikális szavazó van, aki kiábrándult a Jobbikból. – Jelenleg Magyarországon nincs, aki a radikális jobboldalt képviselné. A Jobbik már nem radikális, sőt nem is nemzeti, és már az is kétséges, hogy jövőre bejutnak-e a parlamentbe – vélekedett.
Gulyás Géza, Nyírtura korábbi alapszervezeti elnöke szerint jelenleg van egy légüres tér a jobboldalon, amit mielőbb be kellene tölteni. – Vona legnagyobb bűne az, hogy szétforgácsolta a nemzeti radikális oldalt, noha erre mindig is lesz igény. Szükség volna egy nemzeti patrióta pártra, amely 2018-ban be is jut a parlamentbe – fogalmazott.
Nemcsak a Jobbikkal egykor szimpatizálók gondolkodnak új erőben. Nagy Tibor, Tiszaeszlár MIÉP-es polgármestere elmondta: többen is felkeresték a pártot, hogy csatlakozzanak ahhoz, miután a Jobbik „elárulta” őket. Lapunk ezzel együtt úgy tudja, a polgármester maga is megkeresett egykori jobbikosokat, hogy csatlakozzanak a MIÉP-hez.