– Ön az elmúlt napokban többször több helyen is elmondta, hogy a kormányzati struktúra teljesen átalakul. Az eddigi szerkezet nem vált be?
– Nem erről van szó. A helyzet volt más. 2014-ben, amikor legutóbb kormányt alakítottunk, semmi nyoma nem volt a migránsválságnak, és az Európai Unióban sem hirdették fennhangon, hogy a nemzeti szuverenitás megszüntetésére és az Európai Egyesült Államok létrehozására van szükség. Új kihívások vannak, ehhez új kormányzati struktúra kell. A magyarok egyértelműen eldöntötték, hogy nem akarnak migránsokat, magyar Magyarországot akarnak és európai Európát. Ilyenkor nemcsak a határokat kell megvédeni, válaszolnunk kell például arra is, hogyan kezeljük a migránsok nélkül a népesedési problémákat. Több születendő gyerekre van szükség, ez pedig családközpontú kormányzást igényel.
– Ha ezt most megpróbálom lefordítani, akkor ez akár családügyi tárca és migránsügyi minisztérium megalakítását is jelentheti?
– Lesznek változások, de mielőtt a miniszterelnök döntést hoz, sokakkal fog konzultálni. A kormánypártokkal ez a konzultáció már megkezdődött, a következő két hétben ezt a kört szélesíteni fogjuk. A miniszterelnök a szerdai kormányülésen minden miniszternek elmondta, hogy a megbízatásuk véget ért, az a feladatuk maradt vissza, hogy befejezzék a folyamatban lévő munkákat és előkészítsék az átadás-átvételt.
– Ha ilyen nagy lesz a változás, az nem okoz majd személyi konfliktusokat a kormánypártokban?
– A Fidesz–KDNP olyan politikai közösség, ahol az ember helyét nem a pozíciója, hanem a feladata határozza meg. Nemegyszer mondtuk el az elmúlt évek során, hogy nálunk nem tisztséget, hanem feladatot osztanak. A miniszterelnök továbbra is számít mindenkinek a munkájára, aki tisztséget vállalt a legutóbbi kormányban, hiszen egy sikeres kormányzáson vagyunk túl.
– A miniszterek nem voltak szomorúak? Mégiscsak egy kétharmados győzelem után tudták meg, hogy véget ért a megbízatásuk.
– Ami következik, az nem folytatása lesz az előző négy évnek, hanem egy újabb négy év kezdete. Ezzel mindegyikőjük tisztában volt, és az is nyilvánvaló, hogy a politikai közösségünkön belül mindenki meg fogja kapni az új feladatát.
– Mégis, az új kormányról szóló nyilatkozatokat ön teszi, nem más. Valószínűsíthető tehát, hogy ön az új kormányban is benne lesz.
– Az én megbízatásom is lejárt. Április 8-án a választók két dologról döntöttek. Egyrészt kijelölték az új kormány legfontosabb feladatait, a nemzeti szuverenitás megvédését és a bevándorlással szembeni szigorú fellépést. Másrészt pedig eldöntötték, hogy a következő négy évben Orbán Viktor fogja vezetni az országot. Alkotmányos rendünkből az következik, hogy kijelölt miniszterelnökként minden személyi döntés joga őt illeti meg.
– A választás lezajlott, de az ellenzék és az ellenzéki szavazók nagyon rosszkedvű és feszült állapotban vannak, nem fogadják el az eredményt. Ma éppen egy nagy tüntetést tartanak Budapesten.
– Magyarország döntött április 8-án, ráadásul a magyar választók egyértelmű többséggel hoztak döntést. Megértem azt, hogy az ellenzéki pártok nem tudják elfogadni az eredményt, és talán még az is érthető, hogy akik kisebbségben maradtak az urnáknál, azok a csalódottság után az utcára vonulnak. Ha békés keretek között marad, akkor mindez része egy demokratikus országban a vitakultúrának. Az viszont már egy másik történet, hogy Soros György emberei továbbra is nyíltan és agresszíven beleavatkoznak a magyar belügyekbe. A mai tüntetést is a Soros-hálózat szervezi, Soros György pénzeli, és a céljuk csak annyiban változott, hogy ha már megbuktatni nem sikerült, legalább meg kell gyengíteni azt a kormányt, amelyik következetesen küzd a bevándorlás ellen. Egész Európában ezt teszik, ezt tették Bécsben, Prágában és Pozsonyban is, nálunk is ez történik.