Nagyon lassan halad a Kairos nevű pilótajáték ügyében a nyomozás, panaszolta lapunknak két károsult, akiknek feljelentése nyomán – állításuk szerint – semmi sem történt. Még augusztus végén tettek feljelentést két közszereplő – Úri település polgármestere, illetve egyik alpolgármestere –, valamint egy civil ellen csalás gyanújával, mivel azok akkor szervezték be a károsultakat a pilótajátékba, amikor már tudhatták, hogy a konstrukció becsődölt és fizetésképtelen.
A két feljelentő nevében eljáró Sándor István magánnyomozó november 29-én a fővárosi főügyész vizsgálatát kérte a BRFK-n folyó nyomozás ügyében, mivel a rendőrök a sértetteket semmilyen módon nem keresték, nem hallgatták meg az ügyről, és semmilyen értesítést sem kaptak a feljelentés sorsáról.
Így a feljelentők törvény adta panaszjogukkal sem élhettek a történtek, vagyis a nem történtek miatt. Az egyik feljelentő, Kiss Gyula elmondása szerint amikor kerestetni kezdte az ügy iratait, azt hosszú ideig nem találták, aztán előkerültek, és kiderült: az ügyben semmilyen intézkedés nem történt. Így a feljelentésben megnevezett két politikust és civil szervezőt sem hallgatták ki, még csak tanúként sem.
A BRFK kommunikációs osztályán megtudtuk, a Kairos-ügyben piramisjáték szervezésének bűntette miatt folyik a nyomozás ismeretlen tettes ellen. A vizsgálatot november 10-én a rendőrök által indítványozott három hónappal szemben két hónappal, január 10-ig hosszabbította meg az ügyet felügyelő ügyészség. Időközben újabb bűncselekmény gyanúja merült fel, méghozzá személyes adattal való visszaélés bűntette, mivel az újonnan belépők személyes okmányait beszkennelve feltették a számítógépes rendszerbe, és tisztázatlan, hogy az adathalmaz kikhez jutott el a tulajdonosok tudta és engedélye nélkül.
Mindkét bűncselekmény esetében ismeretlen tettes ellen nyomoznak, senkit sem gyanúsítottak meg eddig. A főkapitánysági kommunikáció szerint ugyanis a közszereplők és civil társuk ellen csalás miatt tett feljelentést nem utasították el, az továbbra is az összevont nyomozás tárgyát képezi. Az érintetteket várhatóan hamarosan meg is hallgatják.
Ismeretes, a Kairos Planet néven futó ügyletek lényege, hogy a befizetők számítógépük tárhelyét adták bérbe, ezért havi díjazást kaptak volna attól függően, hogy az elején mennyi pénzt fizettek be és mennyi tárhelyet tudtak bérbe adni. Fizettek azért, hogy egy programot telepítsenek a számítógépükre, amely azt figyelte, hogy a gép valóban be van-e kapcsolva, és hozzáférhető-e napi tíz órán át.