Információnk szerint a nyomozók azt vizsgálják, hogy a Magyon elfogott gyanúsítottak kapcsolatban álltak-e a nyíregyházi központú szélsőjobboldali alakulattal, a jelenleg inaktív Őrsereggel. A nyíregyházi rendőrkapitányság nyomozói előzetes bűnügyi információk alapján december 7-én tartottak házkutatást Magyon. Az intézkedésbe a Terrorelhárítási Központ (TEK) egyik műveleti egységét is bevonták, mivel felvetődött, hogy fegyver lehet a vizsgált ingatlanban. A családi házban az előzetes szakértői vélemény szerint egy éles, átalakított puskát, egy légfegyvert, két céltávcsövet, öt hangtompítót és 168 darab kispuskalőszert foglaltak le. A rendőrök a ház tulajdonosát, J. Magdolna 57 éves magyi lakost és rokonát, U. Szilárd 30 éves nyíregyházi lakost előállították, lőfegyverrel és lőszerrel való visszaéléssel gyanúsították meg őket. Az ügy jelenlegi ismereteink szerint nincs összefüggésben aMagyar Nemzeti Arcvonallal (MNA).

A hatóságok újabb szélsőséges, paramilitáris csoportot számoltak fel
A radikális szervezetek elleni nyomozás törvényalkotási feladatokat vonhat maga után – erről már az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának fideszes elnöke beszélt az M1 aktuális csatornán.
Kósa Lajos közölte: Pintér Sándor belügyminiszter csütörtökön arról tájékoztatta a honvédelmi és a nemzetbiztonsági bizottságot az együttes ülésen: márciusban jut el a nyomozás addig, hogy szabályozási következtetéseket lehessen levonni belőle. Ezek a következtetések nem maradhatnak el.
– Meg kell vizsgálni például, hogy megfelelően büntetik-e azt, aki kiskorúakat emberek meggyilkolására oktat, voltak ugyanis ilyen gyerektáborok – közölte a kormánypárti politikus. Kósa Lajos az MNA-ra utalva azt mondta: nyilvánvaló a szabályozási hiányosság, hiszen az nem engedhető meg, hogy szalmabábukon tanítják a gyereket ölni. Az MNA gyerektáborai éppen abban különböztek a sport-, illetve honvédelmi ifjúsági táboroktól, hogy bár az utóbbiakban önvédelemre tanítják a résztvevőket, ám nem gyakoroltatják például szalmabábun a torokelvágást. Az előbbiekben belesulykolják a fiatalokba, hogy legyenek bármennyire is erősek és felkészültek, kerüljék az erőszakot. A paramilitáris táborokban azonban kifejezetten erőszakra, ölésre tanítják őket, ami Kósa Lajos szerint megengedhetetlen egy demokratikus országban. Hangsúlyozta azt is: minden olyan szerveződés veszélyes, amelyik azért alakul, hogy erőszakkal megdöntse az államrendet, embereket gyilkoljon meg.
Az MNA-val kapcsolatos nyomozásról úgy fogalmazott: „ezek nem azok a szalonnácik, mint a kilencvenes évek közepén Potyka bácsi, Bácsfi Diána, hogy – túl azon, hogy elfogadhatatlan eszméket terjesztettek – igazából nem volt arra utaló jel, hogy erőszakra hajlamosak lennének”. A mostani ügyben több tucat fegyvert foglaltak le, ezek tartása már önmagában bűncselekmény, de a gyanú szerint a csoport az államrend erőszakos megdöntését is elképzelhetőnek tartotta.
A Fidesz-frakció vezetője kiemelte: az MNA elleni nyomozás sikere bizonyította, hogy helyes döntés volt a Terrorelhárítási Információs és Bűnügyi Elemző Központ (TIBEK) létrehozása. Itt fut össze az összes MNA-ra vonatkozó információ, azok elemzése nagyban segítette a nyomozást. Kósa Lajos hangsúlyozta azt is, hogy a félkatonai szervezetek valóban kerestek kapcsolatokat politikai pártokhoz, ám hogy az együttműködés milyen mélységű, azt a további vizsgálatoknak kell majd megállapítaniuk.
Ismeretes, 2012-ben kettészakadt az MNA, és az id. Győrkös Istvánhoz és fiához kapcsolható szárny a Thürmer Gyula vezette Munkáspárthoz közeledett. 2012 őszén Thürmer és ifj. Győrkös együtt fotózkodott a bankok elleni közös tüntetésükön. Ugyanakkor ifj. Győrkös Vona Gáborral, a Jobbik elnökével is pózolt a kamera előtt az iráni nagykövetség fogadásán. A soraiban jobbikos politikusokat is tudó Betyársereg vezetője, Tyirityán Zsolt korábban többször is kijelentette, hogy Vona Gábor Jobbik-elnököt nagyon jó barátjának tekinti. Tyirityán a bőnyi rendőrgyilkost, id. Győrkös Istvánt példaképének tartja. A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) alapítója, egykori vezetője, Toroczkai László ma a Jobbik alelnöke, jelenlegi társelnöke Zagyva György Gyula, a Jobbik volt országgyűlési képviselője.
Mind a Betyársereg, mind a HVIM szóba került a főleg az MNA tevékenységét feltáró belügyi jelentést meghallgató bizottsági ülésen. Kósa Lajos az M1-en szólt arról is, hogy az MNA legalább tizenegy más szélsőséges szervezettel került kapcsolatba, és személyi átfedések mutathatók ki a szervezetek között.