A soroksári Duna vizében sodródott egy kiskutya, egy arra járó vette észre vasárnap. A tenyérnyi állat megmentője azonnal értesítette az állatvédőket, akik gondoskodtak a további ellátásáról.
– A pici fiú, és nagyjából 4-6 napos lehet; egészen bizonyosan nem magától ment be a Dunába úszni egyet – fogalmazott Facebook-oldalán a Noé Állatotthon Alapítvány.
A mentők most azért dolgoznak, hogy az alig néhány napos négylábú életben maradjon, és egy jobb életre is esélyt kapjon: miután megszárították, kétóránként cumisüvegből tejpótló tápszerrel próbálják etetni.
– Szerencsére kis vasgyúró, aki most még szó szerint fintorog a gumicumira és a tápszerre, de nagyon kell neki a drukk, mert túl pici, és átfázott a hideg Dunában. Csak reméljük, hogy nem ment tele a pocakja és a tüdeje vízzel – fogalmaztak. A szervezet szerint a kölyök testvéreinek és az anyjának már nem volt ilyen szerencséjük, és valószínűleg nem élték túl.

Az állatotthonok is megválogatják, hogy kinek adják oda négylábú lakóikat
Fotós: Havran Zoltán
Hazánkban, annak ellenére, hogy már számos helyen ingyen elvégzik a négylábúak ivartalanítását, még mindig kimagasló a felelőtlen állattartók száma, akik ráadásul kegyetlenül megszabadulnak a született kölyköktől Az állatvédők így megállás nélkül dolgoznak a tavaszi és az őszi szaporulat miatt.
– A mi kapacitásunk és befogadóképességünk is véges, ebben az időszakban pedig még a szokásosnál is több munkánk van. Hosszú évek óta próbáljuk felvenni a kesztyűt a felelőtlen gazdák ellen, de azt látjuk, egyre reménytelenebb ez a harc – mondta a Magyar Időknek a Rex Kutyaotthon Alapítvány egyik munkatársa.
– A kidobott és magára hagyott kölyökkutyákat elkülönítve, megfigyelés alatt tartjuk 14 napig, vagy ideiglenes befogadókhoz kerülnek, ha úgy ítéljük, hogy ott több gondoskodást kapnak. Ám gyakran előfordul, hogy nemet kell mondanunk, mert a vállalkozó kedvű segítőnk életvitele és munkája nem egyeztethető össze egy pár napos állat – felelősségteljes – ellátásával.
A felelőtlen állattartás mellett az állatkínzás mértéke is óriási, tavaly mintegy hatszáz eset miatt indult eljárás. Ezek a számok valójában nem tükrözik a valóságot, az állatvédők szerint a legtöbb ügy rejtve marad a hatóságok elől.