Kudarcba fulladt a pedagógusok szerdai demonstrációja, hiszen a 3200 iskolából mindössze százban tartottak tiltakozó akciót. Ennek ellenére a kormány tiszteletben tartja a tiltakozók véleményét, azt viszont helytelennek tartja, hogy beviszik a politikát az iskolákba – közölte Lázár János a Kormányinfón. A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint intő jel a Tanítanék Mozgalom szervezőinek, hogy felhívásuktól a pedagógusok és a diákok több mint kilencven százaléka távol tartotta magát, azaz ennyien tartják fontosabbnak a tárgyalást a tiltakozásnál.
Lázár óvodásnak nevezte Pukli Istvánék hozzáállását, hogy a tárgyalásokon ne legyenek ott a kamarák, illetve azok a szervezetek, amelyeket a kormány releváns szereplőknek tart. Szerinte Pukli István mozgalmának is a köznevelési kerekasztalhoz kellene ülnie, ahol szemtől szembe elmondhatnák a kritikáikat, ugyanakkor javaslatokat is kellene tenniük. Lázár megjegyezte, elismeri Pukli teljesítményét és sok sikert kíván bimbódzó politikai karrierjéhez.
Kérdésre válaszolva a miniszter közölte, hogy a kormány még nem tárgyalt a Köznevelési Kerekasztal javaslatairól, és még nem született döntés a Klik megszüntetéséről. Lehet olyan meggyőződés, hogy a Kliket meg kell szüntetni, de a magyar állam a fenntartói jogáról nem fog lemondani – tette hozzá.
A Tanítanék Mozgalom a kormánnyal szemben úgy gondolja, hogy szerdai demonstrációjuk sikeres volt, amelyben az ő adataik szerint legalább 300 iskola és több mint 7000 fő vett részt. Közleményükben hangsúlyozták, nem sztrájkot, hanem polgári engedetlenségi akciót hirdettek, arra kérték támogatóikat, hogy „lépjenek az ismeretlenbe, és sztrájk helyett olyan megmozdulásban vegyenek részt, ami nagyobb áldozattal jár, mint egy demonstráció”. A Civil Közoktatási Platform keddi adatai szerint nagyjából 250 intézmény jelezte csatlakozási szándékát a megmozduláshoz, ami a Központi Statisztikai Hivatal által – a 2014–2015-ös tanévben – nyilvántartott 4125 iskola hat százalékának felel meg.

Galló Istvánné csökkentené a kötelező óraszámot
A Pedagógusok Szakszervezete elnöke tegnap a Hír TV-ben jelentette be, ha a hétfői tárgyaláson sem egyeznek meg a kormánnyal, akkor egynapos sztrájkot hirdetnek. Galló Istvánné a megállapodás esélyéről azt mondta, 25 pontból 18-ban közeledtek az álláspontok, de a többi lényeges kérdésben még nem. Szerinte ilyen fontos pont például a pedagógusok kötelező óraszámának csökkentése vagy a tankönyvpiac kérdése.
Eközben újabb Zala megyei oktatási intézmények vezetői csatlakoztak a zalaegerszegi igazgatók „Én tényleg tanítanék…” nyilatkozatához – értesült lapunk. A keszthelyi intézmények közül a Vajda János Gimnázium, az Egry József Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, a Festetics György Zeneiskola Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, a Zöldmező utcai Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Kollégium, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény és a Csány-Szendrey Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, valamint a gyenesdiási Kárpáti János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola igazgatói is úgy gondolják, hogy az oktatással kapcsolatos problémák megoldásának leghatékonyabb módja a Köznevelési Kerekasztalon folytatott konstruktív tárgyalás lehet. A megyeszékhelyről indult kezdeményezést támogatják a lovászi, a rédicsi, a csesztregi és a pákai iskolák vezetői is. Lenti város oktatási intézményei is csatlakoztak a nyilatkozathoz.
Duplán számolt tiltakozók
Kétszer is fel van tüntetve a budapesti Gádor utcai iskola azon a listán, amit a Tanítanék Mozgalom tett közzé Facebook-oldalán a tiltakozásban részt vevő intézményekről. Ilyen körülmények között nem lehet tudni, valójában mennyien támogatták Pukliékat. Sokat sejtető, hogy az egyik főszervező, a miskolci Pilz Olivér maga ismerte el a Népszabadságnak a sztrájk reggelén, hogy az iskola tanárainak csupán egyharmada csatlakozott a polgári engedetlenségi akcióhoz. Ismert, az egész mozgalom a miskolci Herman Ottó Gimnázium közalkalmazotti tanácsának elnökétől indult.