Százhuszonnégy új növény- és állatfajra bukkant a New York-i székhelyű Wildlife Conservation Society (WCS) bolíviai tudóscsoportja a latin-amerikai ország északnyugati részén elterülő Madidi Nemzeti Park két és fél éven át tartó tudományos felmérése során – erről tájékoztatott az MTI a WCS honlapja alapján.
A szakemberek 84 növény-, öt lepke-, 19 hal-, nyolc kétéltű-, négy hüllő- és négy emlősfajra, valamint nyolc új pillangófajra, illetve -alfajra találtak rá a világ egyik emberi beavatkozástól legkevésbé érintett térségében. A kutatócsoport most a tudományos leíráson dolgozik, hogy új fajként azonosíthassák őket.
A térség élővilágának azonosításával, az új fajok felfedezésével a Madidi Nemzeti Park válhat a világ biológiailag legsokszínűbb természetvédelmi területévé, ahol 265 állat-, 1028 madár-, 105 hüllő-, 109 kétéltű-, legkevesebb 314 hal-, 5515 növény- és 1544 lepkefaj és -alfaj él.
A kutatók harminc hónap alatt a nemzeti park valamennyi ökoszisztémáját felmérték az amazonasi esőerdőktől az Andok 6044 méter magas Chaupi Orco hegycsúcsának gleccservidékéig. – Az 1,89 millió hektáros nemzeti park 15 térségében végeztek részletes felmérést – adta hírül a WCS honlapja.