A Kairos lényege, hogy a résztvevők számítógépük tárhelyét adták bérbe, ezért havi díjazást kaptak – volna – attól függően, hogy az elején mennyi pénzt fizettek be és mennyi tárhelyet tudtak bérbe adni. A pilótajátéknak hazánkban legalább tízezer károsultja van a résztvevők becslései szerint, ők – ugyancsak becslések szerint – fejenként átlagosan ötezer dollár kárt szenvedtek el. A Pest megyei Kiss Gyulát is rászedték annak idején.
Ő és egy másik Pest megyei lakos, Ledniczki György abban különböznek a többi károsulttól, hogy vették a bátorságot és a fáradságot, és múlt hétfőn feljelentést tettek Úri polgármestere, alpolgármestere és egy ukrán magánszemély ellen. Szervezőként jelentették fel őket a Budapesti Rendőr-főkapitányság korrupciós és gazdasági bűnözés elleni főosztályán csalás miatt. Azért csalás miatt, mert akkor szervezték be őket, amikor már tudható volt, hogy a Kairos hazánkban is bedőlt.

Információink szerint a belépőösszegek 60 százaléka a piramisban feljebb lévőkhöz vándorolt
Kiss Gyula hétfőn elmondta lapunknak, hogy ismerősökkel előbb azt üzenték meg neki, hogy „nem kellene tovább bolygatni a Kairost, mert megbánja”, azután pedig már azt, hogy „rámehet az egészsége, sőt az élete is” az ügyre. Kiss úr nem tartozik az ijedős emberek közé, ezért megfontolja az újabb feljelentést, ezúttal ismeretlen tettes ellen az életveszélyes fenyegetés miatt. Ő egyébként több okból is úgy gondolja, a Kairos külföldi szervezőinek a köréből kaphatta a fenyegetéseket.
A Kiss Gyulának címzett fenyegetés oka egyértelműnek tűnhet, ha tudjuk, hogy a Kairosnak becslések szerint legalább százezer károsultja van Európa-szerte, a kár minimum félmilliárd dollár lehet, a becsült magyarországi kár ötvenmillió dollár. A Kairos pilótajáték rendszerében kizárólag az új belépők befizetéseiből volt pénz. Bennfentes informátorunk szerint a belépőösszegek 60 százaléka jutalékként a piramisban feljebb lévőkhöz vándorolt, 40 százaléka pedig a központi – londoni, ukrán és egyéb szláv, például orosz nemzetiségű – szervezőkhöz került.