Fekete-Győr András, a Momentum vezetője augusztus 20-án jelentette be, hogy a jövőben a helyi szintű problémákra fognak koncentrálni. Már el is készítették azt az internetes platformot, amelyen keresztül – mint honlapjukon hirdetik – egymásra találhatnak a segítséget kérők és a segítséget nyújtók.
Az Index kérdésére az új ellenzéki párt elnöke úgy nyilatkozott a Cselekvés köreiről: „Itt nem az ideológia a lényeg, mint a polgári köröknél volt, hanem az, hogy az emberek helyben összefogjanak, és együtt sikerüljön megoldani a legégetőbb vagy legidegesítőbb problémákat.”
A momentumos Fekete-Győr szavai kísértetiesen emlékeztetnek a polgári engedetlenségi képzéséről elhíresült Civil Kollégium Alapítvány (CKA) egyik programjára, amelyre 113 074 815 forintot áldozott a nemzetközi tőzsdespekuláns, Soros György Nyílt Társadalom Intézete. A kunbábonyi szervezet a pénz felhasználásáról úgy számolt be: „15 nagyvárosban a helyiek által feltárt problémák megoldása érdekében közösségszervező munkát segítettünk mentorálással, szakmai támogatással, képzéssel.” A finanszírozási időszak szeptember 1-jén jár le, tehát nagyjából akkor, amikor a Cselekvés körei munkába lendülnek.
Hozzá kell tenni: a párt és az alapítvány nyilvánosan nem működik együtt, mégsem lenne meglepő, ha Fekete-Győrék kezdeményezése épp a CKA által megdolgozott talajon érne be elsőként – már csak az érdekazonosság miatt is.
Ugyanez, vagyis a kormánybuktatás szándéka hozhatta össze a Momentumot az Eötvös Károly Közpolitikai Intézettel, amely tavasszal a Legyen köztársaság! elnevezésű fesztiválján népszerűsítette a pártot. Közismert: az intézetet a 2000-es évek elején hozták létre a Soros Alapítvány döntése nyomán Majtényi László vezetésével, és a közelmúltban jelentős összeget kapott a Nyílt Társadalom Intézettől arra, hogy „gyakorlati lépésekkel is előmozdítsa az alkotmányos helyreállítás folyamatát.”
Említésre méltó továbbá, hogy a momentumosok közül többeknek volt vagy van mindmáig közvetlen kapcsolata Soros Györgyhöz köthető, illetve a milliárdos hálózata által támogatott szervezetekkel.
A Menedék Migránsokat Segítő Egyesület tagjegyzékében például nemcsak CEU-s vendégprofesszorokat találunk, hanem jogi tanácsadóként szerepel a listán Mécs János (az SZDSZ-es, majd MSZP-s Mécs Imre fia), projektvezetőként pedig Donáth Anna (a volt MSZP-s képviselő, Donáth László lánya). Korábban mindketten a Momentum elnökségi tagjai voltak. A párt szóvivője, Hajnal Miklós pedig a Soros által alapított CEU közpolitikai iskolájának segédkutatója volt, valamint a 2015-ig döntően alapítványok – köztük Soros Nyílt Társadalom Alapítványok-hálózata – által fenntartott berlini Global Public Policy Institute-nál gyakornokoskodott.