A Fideszes képviselő Bangóné Borbély Ildikótól kapott kérdést, aki a szemére vetette, hogy helikopterrel utazott egy vidéki esküvőre.
Rogán Antal azt felelte: ha helikopterügyben egy szocialista képviselő kritizálja, akkor elég lenne annyit felelnie, hogy Kóka János. Hangsúlyozta, elismeri, hogy hibázott, és az ügynek számára van egy nagyon komoly tanulsága: az, hogy politikus magáncélból soha nem használhat helikoptert, még akkor sem, ha ezt a felesége megengedheti magának.
Viszonválaszában Bangóné Borbély Ildikó azzal vádolta képviselőtársát, hogy „a feleségével takarózik”.
Rogán Antal kijelentette, büszke a feleségére, aki sikeres és ügyes nő, de azt nem tudja, hogy a szocialista képviselőre büszke-e a férje, illetve büszke volt-e rá, amikor 2004-ben egy olyan kampány plakátjain szerepelt, amit „kifejezetten a magyarok ellen” folytattak – reagált a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetője.
A vagyonnyilatkozatokról
Apáti István (Jobbik) arról beszélt, hogy Rogán Antal legális jövedelme nem fedezi az életvitelét. Felszólította a minisztert, hogy hozza nyilvánosságra felesége és az összes vele egy háztartásban élő közeli hozzátartozója vagyonnyilatkozatát.
Rogán Antal azt felelte, hogy őt és feleségét évek óta folyamatosan nyomon követik, miközben a Jobbik elnöke két hete „arról panaszkodott” a parlamentben, hogy nyomon követik a magánéletét. Egyúttal azt javasolta a Jobbiknak, hogy ne csak akkor legyenek férfiak, amikor ütnek, hanem akkor is, amikor állniuk kell az ütést.
Apáti István, aki semmitmondónak és mellébeszélésnek nevezte a választ, kijelentette: egy igazi parasztgyerek a javakból csak annyit fogyaszt, amennyi szükséges, nem herdálja el a közvagyont, tisztességesen dolgozik és soha nem vetemedne lopásra. Egyúttal felszólította a minisztert, hogy mondjon le.
Rogán Antal azt mondta, minden döntéséért vállalta a felelősséget, ahogy a hibáiért is. A lemondásra való felszólítás csak akkor lehetne akár csak némileg is jogos a Jobbik részéről, ha „fognák” Kovács Béla EP-képviselőt és „Brüsszelből visszakísérnék Moszkvába” – közölte.
A Fidesz az alaptörvény-módosításról
Dankó Béla (Fidesz) azt mondta, hogy az októberi népszavazáson több mint 3,3 millió választó szavazott a kényszerbetelepítés ellen, az ő döntésüknek érvényt kell szerezni az Országgyűlésben. Az Orbán Viktor miniszterelnök által kezdeményezett alaptörvény-módosításról beszélve feltette a kérdést, hogy az ellenzéki pártok támogatják-e az ország nemzeti szuverenitásának megőrzését.
Rogán Antal azt felelte, hogy az alaptörvény-módosítás 3,36 millió ember akaratát tükrözi, és a rendszerváltozás óta soha ennyien nem álltak egy politikai erő mögött. Kérte az ellenzéket, hogy fontolják meg az alaptörvény-módosítás támogatását, a frakcióvezetőiket pedig arra, hogy fogadják el a miniszterelnök meghívását.