Még idén újabb akcióra lehet számítani a Tanítanék Mozgalomtól – tudta meg a Magyar Idők. Törley Katalin, a szerveződés egyik vezetője lapunk érdeklődésére hangsúlyozta: ezeket folyamatosan lehet várni, és „radikális, azaz újszerű, váratlan eseményeket terveznek”, amelyekről éppen ezért egyelőre nem árult el részleteket.
Mint ismert: a Tanítanék Mozgalom legutóbb azonnali hatállyal lemondásra szólította fel Palkovics Lászlót, és elkészítette a felmondólevelét is, mivel a szerveződés szerint az oktatásért felelős államtitkár személyesen felelős a közoktatás jelenlegi állapotáért. Ezt követően Palkovics László emlékeztetett: november végén konferenciát szerveznek, amelyen egyebek mellett az új Nemzeti alaptanterv (NAT) koncepciója kerül napirendre, és ide mások mellett a Tanítanék Mozgalom képviselőit is várják.
Törley Katalin érdeklődésünkre jelezte: természetesen minden sajtónyilvános és demokratikus egyeztetésen részt vesznek, ha arra kapnak meghívást, ezt eddig is megtették volna. Ám – mint mondta – sem meghívás nem érkezett a múlt hét végéig, sem sajtónyilvános és érdemi vitákra lehetőséget adó egyeztetés nincs. – A Köznevelési Kerekasztalt nem tartjuk ilyen fórumnak – emlékeztetett. Hozzátette: aligha lehet egy olyan komplex és alapvető koncepciót, amely egy új alaptantervet megalapozhat, egyetlen konferencián megvitatni. Szerinte az egyeztetéseket be kell vinni az iskolákba, mivel a munkaközösségek, tantestületek szintjén kell és lehet valóban bevonni a tanárokat a munkába.

A mozgalom vezetője szerint ha invitálják őket, elmennek egyeztetni
Kérdésünkre, hogy a mozgalom készül-e egy „alternatív” NAT-tal, Törley Katalin közölte: problémát jelent, hogy szakmai körökben sem lehet sokat tudni az államtitkárság készülő tantervreformjáról, mivel a legjobb szakembereket és a terepen dolgozó pedagógusokat hagyják ki a koncepció kidolgozásából. – Ettől függetlenül a Tanítanék egy mozgalom, vagyis NAT-koncepció nem tőlünk, hanem a Civil Közoktatási Platformtól (CKP) várható, amely mintegy 60 szakmai szervezetet – köztük minket is – tömörít, így sokkal szélesebb kör véleményét tükrözi bármely szakmai anyaga, mint a Köznevelési Kerekasztalé – vélekedett.
Annak kapcsán, hogy amennyiben jövőre létrejön a korábbi Közoktatás-politikai Tanácshoz hasonló testület, ennek munkájában részt venne-e a mozgalom, Törley Katalin elmondta: ebben az esetben is változatlan a hozzáállásuk, vagyis minden sajtónyilvános és demokratikus egyeztetésen részt vesznek, ha arra kapnak meghívást. Ugyanakkor jelezte: „elnézve az eddigieket”, sok jóra nem számítanak.