A Kúriához fordul az Aranykéz utcai robbantás miatt májusban jogerősen tizenhárom év fegyházbüntetésre ítélt Portik Tamás – írta a PestiSrácok.hu. Szikinger István, Portik védője azt mondta a portál tudósítójának: az írásba foglalt ítélet tanulmányozása után döntöttek úgy, hogy július 15-ig felülvizsgálati kérelmet nyújtanak be a legfőbb bírói fórumhoz. Az Energol Rt. egykori ügyvezető igazgatója és védője azt kifogásolja, hogy sem a Fővárosi Törvényszék, sem a másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtábla nem hallgatta meg személyesen Milos Kastant. A maffia-bűncselekmények miatt jelenleg is szlovák börtönben ülő koronatanú írásban tett vallomást, és Portikot ennek alapján marasztalták el a négy áldozatot követelő robbantás felbujtójaként. A szlovák maffiózó azt állította, hogy ott volt azon az 1998. áprilisi magyarországi találkozón, ahol Portik megbízást adott az Aranykéz utcai merényletre Jozef Rohácnak.

A merénylet felbujtóját jogerősen 13 év fegyházzal sújtották
Kastan azt vallotta, hogy később Rohác arról panaszkodott neki: nagy nyomás alatt van, mert az Energol-vezér sürgeti a gyilkosság végrehajtását. A védelem a másodfokú eljárásban Kastan személyes meghallgatását indítványozta, ám ennek a táblabíróság nem adott helyt. Szikinger a portálnak kifejtette, hogy a felülvizsgálati kérelmükben olyan strasbourgi döntésekre is hivatkoznak majd, amelyek hasonló perekben a tanúk személyes meghallgatását preferálták, és ezek alapján bízik benne, hogy a Kúria pozitívan bírálja el a kérelmüket.
Ugyanakkor a másodfokú bíróság kimondta: a gyilkosság célja a konkurenciára terhelő vallomást tevő Boros elhallgattatása és az olajügyekben indult büntetőeljárás meghiúsítása volt, valamint hogy Borosnak az Energol és a hírhedt autókereskedés, a Conti Car tagjaitól volt félnivalója, ám közülük csak Portik volt szabadlábon. Az indoklás szerint a felbujtónak is lehet ugyan felbujtója, és nem zárható ki, hogy a leszámolás gondolata először másokban merült fel, ám a merénylet megtervezése olyan szintű szervezést igényelt, hogy azt a börtön körülményei között nem lehetett volna megoldani. Szikinger István a PestiSrácoknak erre azt mondta: álláspontja szerint az, hogy csupán az Energol-vezér volt szabadlábon abban az időben, nem bizonyítja, hogy ő adott parancsot a merényletre.
Portik egyébként azért kapott csak 13 év fegyházbüntetést, mert nem találták bizonyítottnak, hogy tudta, Rohác merényletet követ el a konkurens maffiózó ellen, amely három ártatlan ember életét is követelte.
Ismert: Portik Tamást jogerősen 15 év fegyházra ítélték korábban Prisztás József vállalkozó 1996-os meggyilkoltatása miatt is.