A lap úgy tudja: az önkormányzat 27 perben érintett, a legtöbb ügyet, 150-et a BKV Zrt. jegyzi, igaz, a relatív nagy perszám mögött vannak például falfirkálással kapcsolatos ügyek is. A főváros részéről elmondták: a 33 milliárd forintból 28,5 milliárd a 4-es metróról és az egykori közraktárakból kialakított Cet-Bálna rendezvény- és üzletközponttal kapcsolatos vitás szerződésekről és teljesítésekről szól.

Ma is sok a vita a metróberuházás miatt
Ezekben az ügyekben az eljárásokat részben maga a főváros indította, ráadásul valamennyi a Demszky-korszak öröksége, a 2006-ban kötött, illetve jóval 2010 előtti, a fővárosra nézve kedvezőtlen szerződések következménye. – Erre persze lehet azt írni, hogy „2010 után indult”, formálisan még igaz is lehet, csak nem fedi a tartalmi valóságot – közölte a Főpolgármesteri Hivatal.
Ami a 4-es metróval kapcsolatos perek állását illeti, lapunk már megírta, hogy a jelenlegi budapesti városvezetés eddig több tízmilliárd forintot szerzett vissza a 4-es metró 2010 előtti, sok szempontból előnytelen szerződéseivel kapcsolatban. A kormány 2010 után a Demszky-korszak által ráhagyományozott, a 4-es metróra vonatkozó kedvezőtlen szerződésekkel kapcsolatos követelésekre és ezekkel összefüggő perek rendezésére nettó 67 milliárd forintot kellett hogy adjon az önkormányzatnak. A városvezetés a metróval kapcsolatos egyeztetések eredményeképpen 26,6 milliárd forintot takarított meg és adott vissza az államnak.