Nyomozócsoportok vizsgálják az offshore-botrány magyar vonatkozásait
Nyomozócsoportokat hoznak létre a rendőrségen valamint a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál, amelyeknek kizárólag az lesz a feladatuk, hogy egyenként nézzék át a nemzetközi forrásokból felszínre került offshore-ügyek magyar vonatkozásait – ismertette a nemzetbiztonsági kabinet hétfői döntését a parlamentben a miniszterelnök, a jobbikos Szilágyi György azonnali kérdésre válaszolva.
A kormányfő úgy fogalmazott, reméli, az ügyészség is együttműködik majd. Vannak vizsgálatok, lesznek vizsgálatok, szerintem lesznek eredmények is, különösen, ha a nemzetközi nyomozószervek hajlandóak együttműködni – fogalmazott Orbán Viktor, aki hozzátette, az MSZP alelnökének ügyében például az osztrák hatóságok nem hajlandóak átadni azokat az információkat, hogy hogyan kerültek pénzek az osztrák számlákra.
Hangsúlyozta, ha nincs nemzetközi együttműködés, akkor sem adják fel.
A miniszterelnök visszautasította az ellenzéki képviselő felvetéseit, hogy csak beszélnek az ügyről és nem cselekednek. A kormányfő hangsúlyozta, hogy korábban, csak az európai uniós pénzek esetében, körülbelül 44 ezer céget egyenként vizsgáltak át és nyilatkoztattak arról, hogy a kedvezményezettek mögött valóban a tényeleges tulajdonosok állnak-e.
Arra is kitért, hogy az offshore mellett – az angol ügyészség közleménye alapján – a Magyarország számára szintén fontos Alstom-ügy is napvilágra került. A nyomozócsoportnak mindent fel kell tárnia és nyilvánosságra kell hoznia – jelentette ki a miniszterelnök.
Sose volt, sosem lesz, most sincsen semmilyen strómanom
A miniszterelnököt először a jobbikos Vona Gábor kérdezte, azt firtatva: Mészáros Lőrinc a strómanja-e.
Sose volt, sosem lesz, most sincsen semmilyen strómanom – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök az azonnali kérdésre válaszolva. A kormányfő ezt cáfolva elmondta azt is, hogy 1990 óta országgyűlési képviselő, sosem volt vagyonos ember, most sem az és nem is lesz az.
A kormányfő Schiffer András (LMP) kérdésére elmondta: az állami cégek vezetőinek átalakított bérrendszerét helyesnek tartja.
Orbán Viktor azzal indokolta a változtatást, hogy az Állami Számvevőszék világossá tette, ha fel akarnak lépni a prémiumok, a bónuszok ellen, áttekinthető, világos bérrendszert kell létrehozniuk.