- Orbán Viktor a parlamenti őszi ülésszakát megnyitó beszédében, elsőként az ország gazdasági helyzetét értékelte
- Hangsúlyozta: a kormány idén folytatta a brüsszeli kényszerbetelepítések elleni küzdelmet
- A kormányfő szerint az EU elhibázott bevándorláspolitikát és külpolitikát folytat
- Hozzátette, a brüsszeli bürokraták Soros tenyeréből esznek
2017 június végére az államadósság 74 százalék alá csökkent, a gazdaság nőtt, 4434 ezer ember dolgozik ma Magyarországon, ami a tavalyihoz képest 62 ezres növekedést jelent. Hangsúlyozta: a béremelések következtében egyre több embernek megéri dolgozni Magyarországon.
Sikerült a munkaalapú gazdaság felépítése, a gazdaság működik, Magyarország olyan ország, amely képes minden polgárának munkát adni, aki dolgozni akar
– elemezte a gazdaság növekedését a kormányfő.
Elmondta: a családpolitika magában foglalja a családi adózást, a gyermekegészségügyi ellátást, az oktatást, a sportot, a lakástámogatást és a munkahelyvédelmi akciótervet.
Közölte, ma Magyarország elég erős ahhoz, hogy 467 ezer gyermek ingyenesen kapja az étkezést a bölcsődében, az óvodában és az iskolában; gyermekétkeztetésre fordított összeg hét év alatt 2,5-szeresére nőtt, idén ez 74 milliárd, jövőre pedig 80 milliárd forint lesz. Hozzátette: az összes diák 85 százaléka térítésmentesen kap tankönyvet. Iskolafejlesztési program is indult, 400 település 527 intézménye újul meg – tájékoztatott.
Megjegyezte továbbá, hogy a pedagógusélet-pálya bevezetésével sikerült emelni a tanárok megbecsülését, és bár a helyzet még messze nem tökéletes, de már össze sem lehet vetni az előző kormánytól megörökölt 2010-es állapotokkal.
A kormányfő annak kapcsán, hogy Magyarországon nyaralt 500 ukrán gyermek, azt mondta, fájdalmasan érinti Magyarországot az ukrán politikának az a döntése, amellyel megfosztja a magyar gyermekeket a felső tagozattól kezdve a magyar nyelvű oktatástól.
Az elmúlt időszak eseményeiből kiemelte a vizes, majd az azt követő cselgáncsvébét, úgy kommentálva: „Budapest belépett a globális sportnagyvárosok elit klubjába”. Szerinte a futball-világbajnokságon kívül bármilyen világsportesemény megrendezésére képes az ország.
A magyar kormány idén is folytatta a brüsszeli kényszerbetelepítések elleni küzdelmet. Egy másik világrend alakul, amit nem tudunk megakadályozni
– mondta a miniszterelnök.
Az átrendeződés következménye azonban egy olyan népmozgás, ami a kontinenst is elérte és próba alá vette. Az EU elhibázott bevándorláspolitikát és külpolitikát folytat – tette hozzá. Ragaszkodik hibáihoz.
az EU olyan politikát folytat, amelyre ezer évek óta nem volt példa; nem védeni akarja, hanem kinyitja a határokat
vélekedett a miniszterelnök, aki megjegyezte, hogy amit eddig láttunk csak a bemelegítés volt, mert a NATO előrejelzése szerint 2020-ig 60 millió ember mozdul meg döntően Európa felé.
Európában ma új választóvonal jött létre, vannak bevándorló és nem-bevándorló országok. A bevándorláspártiak elfogadják, helyeslik és időnként szervezik a népcsoportok Európába telepítését.
A nem-bevándorló országok pedig ragaszkodnak életformájukhoz, nemzeti-, vallási-, és kulturális identitásukhoz. Európai Európát szeretnének
– hangsúlyozta.
A jövő azon múlik, hogy ez a két csoport képes lesz-e együttműködni és együtt élni – vélekedett a a miniszterelnök.
Hozzátette, erről szól a kvótaper és annak ítélete. Ma a bevándorló országok úgy kívánják feloldani az ellentétet, hogy a nem-bevándorlókat is azzá akarják tenni.
„Ha nem akarjuk, megerőszakolnak minket”
– mondta a miniszterelnök. Ezt a tervet Soros György tervének tekintem – jelentette ki. Hozzátette, a brüsszeli bürokraták Soros tenyeréből esznek.
A Fidesz frakciója azt a javaslatot terjesztette elő, hogy erről a kérdésről nemzeti konzultáció legyen. A konzultáción való részvételre pedig a miniszterelnök buzdított mindenkit, akinek fontos az ország függetlensége, biztonsága, nemzeti kultúrája és keresztény gyökerei.