A metrópályázat és a döntések meghozatala 2005 áprilisa és 2006 májusa között zajlott, ő azonban már 2004 szeptemberében lemondott a miniszterelnökségről, így nincs semmilyen személyes felelőssége az ügyben – hangoztatta Medgyessy Péter az Országgyűlés gazdasági bizottsága előtt, ahol a 4-es metró miatt hallgatták meg, például arról, hogy a tanácsadó cége miért kapott 180 millió forintot az Alstomtól. A volt szocialista kormányfő közölte: a cégben sem töltött be semmilyen pozíciót ekkor, a társaság feladata pedig nem az volt, hogy befolyásolja a döntést, hanem az, hogy felkészítse a megbízót a tender megnyerésére, és díjazásban is csak a pályázat sikere után részesült.

A volt miniszterelnök Demszky Gábort is megvédte
Az egykori miniszterelnök Demszky Gáborról sem feltételezte, hogy érintett lenne a korrupcióban, és elképzelhetőnek tartotta: a volt SZDSZ-es főpolgármester nem ismerte a beruházás részleteit. Annyit elismert, hogy ilyen volumenű beruházás nem lett volna kivonható a Fővárosi Közgyűlés, a kormány hatásköréből. Arra a kérdésre, hogy a 4-es metróra gondolt-e, amikor „az SZDSZ tele van korrupciós ügyekkel” nyilatkozatát tette, Medgyessy azt válaszolta, hogy lemondásának körülményei miatt „felzaklatott állapotban” volt, ezért fogalmazott így. A volt miniszterelnök azt is mondta: a kormánynak meg kell védenie az érdekeit Brüsszellel szemben, hogy minimális pénzt vagy lehetőség szerint semmit ne kelljen visszafizetnie. Szerinte egyébként túlzás, hogy 167 milliárd forint tűnt el, és az OLAF is csak azt állítja, hogy ekkora összegű szerződések lehetnek érintettek.
A volt kormányfő által kifejtetteknek ellentmond az, amit a Magyar Idők korábban közölt: Medgyessy Péter egyik cége tanácsadásért mintegy 180 millió forintot kapott az Alstomtól, az összegből később 60 millió forint születésnapi jogcímen, egyéb más megjegyzéssel pedig további több mint 50 millió forint landolt felesége, Csaplár Katalin számláján. Az Alstom szállította a metrókocsikat a 2-es és 4-es vonalakra, itt a főváros vizsgálóbizottsága több kifogásolható elemet is feltárt. Az ügyben jelenleg is nyomoznak.
A meghallgatás után Bánki Erik (Fidesz), a gazdasági bizottság elnöke elmondta: nem kaptak kielégítő válaszokat a kérdéseikre, nem tudták meg, milyen munkát végzett Medgyessy korábbi cége, miért az Alstom nyert, amikor jobb ajánlatokat tevő cégek is voltak. Bánki hangsúlyozta: tovább keresik, hová tűnhettek a metrópénzek. Deák Dániel, a Nézőpont Intézet elemzője szerint felmerül a gyanú, hogy Medgyessy Péter, Gyurcsány Ferenc és Demszky Gábor „arra játszik”, hogy elévülés miatt ne lehessen felelősségre vonni őket az OLAF-jelentés kapcsán.