Befejezte és szeptember 11-én iratismertetéssel zárja le a Teréz körúti robbantás nyomozását a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF), erősítette meg lapunknak a PestiSrácok.hu értesülését Szikinger István.
A gyanúsított ügyvédje szerint védence elmeállapotát jól jellemzi, hogy a merénylet másnapján e-mailt írt a Belügyminisztériumnak, amelyben anélkül, hogy magáról bővebbet elárult volna, részletesen leírta, hogy milyen pokolgéppel robbantott.
Szikinger kérdésünkre leszögezte, hogy ebben a levélben szó sincs semmiféle követelésről. Az ügyvéd elárulta: a nyomozás során a férfi lefoglalt laptopján valóban találtak egy szöveget, amelyben azzal fenyegetőzött, újra robbantani fog, ha nem kap egymillió eurót a Belügyminisztériumtól, ám azt P. László nem küldte el senkinek.
Az ügyvéd mondandóját a KNYF szóvivőjének, Simon Richárd főügyészségi ügyésznek a korábbi közlése erősíti meg. Augusztus 25-én a KNYF terrorcselekmény előkészületével is meggyanúsította P. Lászlót.
A terhelt a gyanúsítás szerint a Teréz körúti robbantás után e-mailt küldött a Belügyminisztériumnak, amelyben leírta a Teréz körúton működésbe hozott robbanószerkezet összetételét, elkészítésének lépéseit, és jelezte, hogy egy későbbi időpontban konkrét követelésekkel fog előállni.
A KNYF adatai szerint a gyanúsított szándéka az volt, hogy a minisztériumot egymillió euró kifizetésére kényszerítse azzal a fenyegetéssel, hogy ha nem teljesítik a követelését, akkor a rendelkezésére álló nagy mennyiségű robbanóanyag felhasználásával életek kioltásával járó merényleteket fog elkövetni.
A KNYF szerint P. László volt az, aki 2016. szeptember 24-én, szombaton házi készítésű, repeszképző anyagokkal kombinált robbanószerkezetet robbantott a fővárosi Teréz körúton. A robbanás ereje alkalmas volt arra, hogy a detonáció közvetlen közelében lévő járőrök, illetve a robbanás háromméteres körzetében tartózkodó járókelők az életüket veszítsék, a támadástól távolabb lévő személyek testi épsége, egészsége pedig jelentős veszélybe kerüljön. A merényletben végül két rendőr sérült meg súlyosan.
A főügyészség úgy véli, P. László a likvidálásuk után meg akarta szerezni a náluk lévő szolgálati lőfegyvereket. Minderre tekintettel a főügyészség az előre kitervelten, aljas célból, több ember és hivatalos személy sérelmére, több ember életét veszélyeztetve elkövetett emberölés kísérletének gyanúját közölte a gyanúsítottal.
A többszörösen minősített bűncselekmény büntetési tétele 10 évtől 20 évig vagy életfogytig terjedő szabadságvesztés, a terrorcselekmény előkészülete miatt pedig 2 évtől 8 évig terjedő börtönbüntetéssel sújthatják az elkövetőt.