A szaktárca tájékoztatása szerint a 2007–2013-as támogatási időszakban – a Regionális operatív programok részeként – a köznevelési intézményekben infrastrukturális fejlesztéseket hajtottak végre, tornatermeket, sportpályákat újítottak fel.
A Klik fenntartásában levő iskolák esetében 8 tornaszoba és 102 tornaterem mellett 20 sportpálya és sportudvar építése, valamint felújítása valósult meg. Ezenkívül 20 esetben a külső és belső helyszínek kialakítását, valamint megújítását együttesen végezték.
Az Emmi hangsúlyozta: az iskolai egészségfejlesztés egyik meghatározó területe a testnevelés és sport, mint az egészségtudatos, aktív életvezetésre nevelés eszköze. Emlékeztettek, hogy már a 2014-es költségvetésben összesen 9 milliárd forint forrást terveztek a Nemzeti köznevelési infrastruktúra-fejlesztési program tanterem-, tornaterem- és tanuszoda-építési programjaira, ami az elmúlt évek büdzséjében is megjelent.
A mindennapos testnevelés infrastrukturális feltételeinek megteremtése érdekében a kormány célja, hogy a hazai költségvetési forrásokból finanszírozott fejlesztések mellett az európai uniós programok nyújtotta lehetőségeket is kihasználjuk. Felhívták a figyelmet, hogy megjelent egy 3,3 milliárdos, uniós forrásból finanszírozott pályázat tornatermek építésére.
Ezenkívül a Nemzeti köznevelési infrastruktúra-fejlesztési program első ütemében összesen 25 településen kezdődött meg tornatermek építésének előkészítése. Az érintett települések: Andocs, Báránd, Bogyiszló, Csanádpalota, Dabas, Dunaalmás, Érd, Erk, Gárdony, Görgeteg, Hejőpapi, Jászfelsőszentgyörgy, Kaba, Kistarcsa, Konyár, Nagyberény, Nagyrábé, Nyírbogát, Pázmánd, Sárrétudvari, Szerep, Szomód, Tiszabő, Tiszatarján, Zichyújfalu.
A minisztérium kitért arra is, hogy a fejlesztések mellett számos tankerületben vannak egyéb jó kezdeményezések. Példaként említették, hogy a fővárosi 13. tankerületben 2014 őszétől a Budapesti Honvéd SE-vel közösen indult sportprogram, így az alsós tanulók közül a tavalyi tanévben 300-an, idén már 2200-an az egyesületben sportolnak a mindennapos testnevelés részeként.
A gyerekek többféle sportágban – kosárlabda, öttusa, atlétika, vívás, dzsúdó, torna – profi edzőkkel, felszereléssel vesznek részt a délelőtti edzéseken minden héten.