Az NMHH szerdán az MTI-hez eljuttatott háttéranyagában azt írta: a fővárosban a 15 éves vagy idősebb lakosság több mint 72 százaléka naponta, míg 88 százaléka hetente hangolt rá valamelyik rádiócsatornára.
Az országos adatok szerint a vizsgált időszakban és korosztályban – egy átlagos napot alapul véve – a Petőfi Rádió volt a leghallgatottabb csatorna 1,6 millió hallgatóval. A második leghallgatottabb rádió a Kossuth Rádió lett 1,3 millió hallgatóval, míg a harmadik helyen a Rádió 1 végzett 1 millió hallgatóval. Negyedik helyen a Music FM áll 525 ezres napi hallgatótáborával, az ötödik a Sláger FM 393 ezer hallgatóval.
A Dankó Rádió 295 ezer hallgatóval hatodik a sorban, amelyet 132 ezer hallgatóval a Bartók Rádió, valamint 94 ezer hallgatóval a Rock FM 95.8 követ. Az Inforádió napi hallgatottsága 73 ezer, a Jazzy Rádióé pedig 57 ezer volt.
Budapesten az átlagos napi hallgatószámot tekintve 183 ezer hallgatóval a Sláger FM és 179 ezer hallgatóval a Rádió 1 a vezető rádiók. A harmadik 158 ezres hallgatótáborral a Music FM lett. A Kossuth Rádió 142 ezer, a Petőfi Rádió 129 ezer embert ér el naponta a fővárosban. Nagyjából negyvenezres hallgatottságot ért el a Rock FM 95.8, az Inforádió, a Jazzy Rádió és a Bartók Rádió. A tízedik a Dankó Rádió lett, 22 ezer hallgatóval.
Az országos, a fővárosi és a megyei jogú városi rádiók harmadik negyedévi részletes hallgatottsági eredményei elérhetők a hatóság honlapján, a kutatások menüpontban. Ugyanitt megtalálhatók a felmérés korábbi eredményei is. A rádiók és az ügynökségek korlátlanul férhetnek hozzá a rádiópiaci szakemberek által javasolt módszertan alapján előállított adatokhoz, a nyilvánosság azonban szűkített információkat kap a piaci szereplők gazdasági érdekeinek védelmében – olvasható az NMHH háttéranyagában.