A védelem perbeszédével folytatódik augusztus 29-én a Teréz körúti robbantóként elhíresült Papp László pere a Fővárosi Törvényszéken. A vád szerint Papp azért támadt saját készítésű, hatásában szögekkel megnövelt pokolgépével két rendőrre a fővárosban, hogy egymillió eurót követeljen a Belügyminisztériumtól, azt ígérve, hogy a pénzért cserébe nem folytatja a pokolgépes támadásokat. A vádlottat jelenleg az Ideg- és Elmegyógyító Intézetben vizsgálják, immár harmadszor, miután éhségsztrájkot kezdett a cellájában. Az ügyész vádbeszédében életfogytiglani szabadságvesztést kért rá.
Folytatódik a Szolnoki Törvényszéken a karcagi Dobrai Sándorné, azaz Bróker Marcsi ügye elsőfokon. Ítélet az év végére várható. A nőt 767 rendbeli üzletszerűen elkövetett csalással, jogosulatlan pénzügyi tevékenységgel, kétrendbeli sikkasztással és a számvitel rendje megsértésével vádolják. A vádirat szerint a budapesti székhelyű Kun-Mediátor Kft. vezetőjeként a cég tizenöt éves működése alatt, az ügyfeleit tévedésbe ejtve, 12 milliárd forintot meghaladó kárt okozott.
Adószakértő meghallgatásával folytatódik szeptember végén Simon Gábor, az MSZP volt elnökhelyettese elleni per a Fővárosi Törvényszéken. A védelem vitatja a könyvvizsgálat eredményét, valamint nincs jogerős adóhatósági határozat arról, hogy mennyi volt az adóhiány. A vádirat szerint a politikus rövid idő alatt 267 millió forint bevételt szerzett, ami után nem fizetett személyi jövedelemadót és egészségügyi hozzájárulást, ezzel 128 millió forint vagyoni hátrányt okozott a költségvetésnek. A volt politikust hamis magánokirat nyolcrendbeli felhasználásának vétségével, valamint felbujtóként elkövetett közokirat-hamisítással is vádolják.
Zárt ajtók mögött folytatódik szeptember 20-án Kovács Béla volt jobbikos európai parlamenti (EP) képviselő pere a Budapest Környéki Törvényszéken. A politikust az Európai Unió intézményei elleni kémkedéssel, valamint az EP-nek jelentős vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalással és háromrendbeli, folytatólagosan elkövetett hamis magánokirat felhasználásával vádolja a Központi Nyomozó Főügyészség. A vádirat szerint Kovács az orosz katonai hírszerzés, a GRU magyarországi rezidensével, majd annak utódjával is kapcsolatban állt, ezenkívül gyakornokok szabálytalan alkalmazását is a terhére róják.
A Szombathelyi Törvényszéken szakértők meghallgatásával folytatódik a bőnyi rendőrgyilkosság vádlottjának a pere. A magát Szálasi Ferenc nyilas, háborús bűnös miniszterelnök szellemi örökösének tartó id. Győrkös István, a Magyar Nemzeti Arcvonal egyik alapítója 2016. október 26-án Kalasnyikov gépkarabéllyal agyonlőtte a házkutatásra érkező rendőrök egyikét. Győrkös balesetről beszél, a védelem pedig a vétlen lövést próbálja bizonyítani. Az ügyben decemberben hirdethetnek elsőfokú ítélet.
Az Egymásért, Egy-másért Alapítvány egyik fő alakja, Jakubinyi László ellen zárt ajtók mögött folytatódik első fokon a csempészés és adócsalás vádjával indult büntetőper a Fővárosi Törvényszéken. A vád szerint Jakubinyi társaival együtt az alapítvány által 2005–2007-ben behozott, majd eladott ázsiai importáruk után nem fizetett meg több mint egymilliárd forint közterhet. Az utasítására az alapítvány házipénztárából csaknem egymilliárd forintot vettek ki, ami hozzá került, és azt a saját céljaira fordította.
Ugyanakkor ismét első fokon tárgyalják Kaposvárott a férfi vesztegetési perét. A vád szerint a Gyurcsány-kormány titkosszolgálati vezetőit, Galambos Lajost és Gyarmati Györgyöt vesztegette meg 150, illetve százmillió forinttal, hogy „elintézzék” az ügyeit. Másodfokon kezdődhet még ősszel Jakubinyi harmadik pere, amelynek tárgya, hogy a vádlott Pintér Sándor belügyminisztert külföldre csempészett iratokkal akarta lejáratni. A férfit ebben az eljárásban első fokon egy év szabadságvesztéssel sújtották.
Az egykor az éjszaka császárának mondott Vizoviczki László ellen költségvetési csalás miatt indult eljárás másodfokon még az idén eljuthat az ítéletig a Fővárosi Ítélőtáblán. Vizoviczkit első fokon hét év letöltendő szabadságvesztésre ítélték, azonban a vállalkozó másik, zárt ajtók mögött tárgyalt elsőfokú pere a Debreceni Törvényszék katonai tanácsa előtt rendkívül lassan folyik. Ítélet csak jövőre várható a rendőri vezetők és más hatósági személyek megvesztegetése miatt indult eljárásban.
A legbonyolultabb ügy a Tarsoly Csaba és társai ellen a Fővárosi Törvényszéken zajló úgynevezett Quaestor-per, amelyben nem várható elsőfokú ítélet idén. Az alapügyben Tarsoly és tíz társa ellen 2016-ban bűnszervezetben elkövetett sikkasztás és csalás miatt emeltek vádat. Eszerint a 47 társaságból álló Quaestor-csoport működtetésének során, 2007-től kezdődően olyan bűnszervezetet hoztak létre, amelynek elsődleges célja a befektetők pénzének, értékpapírjainak eltulajdonítása volt. A Quaestor Értékpapír Zrt. mintegy 210 milliárdos vállalatikötvény-kibocsátásából 150 milliárd fiktív volt.
Tavaly közokirat-hamisítás miatt is vádat emeltek Tarsoly Csaba és strómanja ellen; a vádirat szerint a stróman nevére akarta íratni a cégeit, aki ellen akkor már eljárás indult. Idén újabb vádemelés született, miszerint a bűnszervezetben 2009–2010-ben a Quaestor Kurázsi befektetési jegyek értékesítése révén a vád szerint összesen 2,2 milliárd forintot meghaladó bevételt tulajdonítottak el.