Nem Budapest érdekeit képviseli, hanem hatalmi harcot vív a Fidesz–KDNP – hangoztatta az MSZP budapesti elnöke az ATV-ben. Molnár Zsolt szerint mára a kormánypártok is érzik, hogy elbukhatják a fővárost, Tarlós István pedig továbbra is csak lebegteti, hogy újraindul-e a főpolgármesteri posztért.
A szocialista politikus úgy látja, Tarlós hezitálása abból a szempontból érthető, hogy a tavaszi választás megmutatta: Budapest nem kér a Fideszből. Mint fogalmazott, ezért megy a „matekozás” a Fidesz részéről, például a közvetlen főpolgármester-választás, vagy a kétszintű közigazgatási struktúra felszámolása.

A szocialisták szerint Budapest nem kér a Fideszből
Fotó: MTI
– A különböző érdekkörök hatalmi háborújának véget kell vetni – jelentette ki Molnár. Ehhez olyan ellenzéki jelöltre van szükség, aki egyszerre képes a budapestiek érdekét képviselni a kormánnyal szemben, és ellensúlyt tud képezni a kormány túlhatalmával.
Fontos ugyanis, hogy a fővárosban az ellenzék legyőzze a Fideszt, mert ez egy stratégiai pillanat lesz a 2022 felé vezető úton – hangoztatta az MSZP budapesti elnöke, aki neveket ugyanakkor nem mondott.
Csupán annyit jelzett, hogy pártja kész saját jelöltet állítani, és kész más jelölt mögé is beállni, akiről nem zárható ki, hogy végül nő lesz. A sok kérdőjel ellenére Molnár Zsolt kijelentette, hogy „a főpolgármester-választáson teljesen mindegy, hogy kit fog indítani a Fidesz, meg fogjuk verni”.
Az MSZP budapesti elnökének magabiztosságát némileg árnyalja, hogy a szocialisták népszerűsége jottányit sem emelkedett a júniusi tisztújításuk óta.
A legtöbb felmérés szerint az immár Tóth Bertalan vezette párt stagnál, míg a Nézőpont kutatása alapján az MSZP–Párbeszéd-szövetség a biztos szavazók között 9 százalékon áll, így be sem jutna a parlamentbe.
A kétpárti szövetségek bejutási küszöbe ugyanis 10 százalék. A Magyar Idők megkeresésére az MSZP elnökségében nem vitatták, hogy egyelőre nem hozott pozitív változást a tisztújítás.
Hangoztatták ugyanakkor, hogy egy, a párt számára készített belső felmérés szerint az MSZP megelőzte a Jobbikot, így az ellenzék vezető ereje lett – igaz, ennek nem a szocialisták népszerűségének növekedése, hanem a Jobbik támogatottságának csökkenése az oka.
Elnökségi forrásaink szerint a november–decemberi közvélemény-kutatások eredménye alapján lehet érdemben mérleget vonni arról, hogy a Tóth Bertalan vezette MSZP mennyiben váltotta be a hozzá fűzött reményeket.