– Minden eszközt be kell vetni hazánk védelméért, nemzeti szuverenitásunkért, alkotmányos identitásunkért – jelentette ki tegnap Kocsis Máté az Országgyűlés ülésén napirend előtti felszólalásában.
A Fidesz frakcióvezetője hangsúlyozta: az alkotmánymódosítás és a Stop, Soros! törvénycsomag ügyében az ellenzéki pártoknak lehetőségük lesz arra, hogy nemzeti szuverenitásunk és alkotmányos identitásunk védelme érdekében megfelelő döntést hozzanak.

Kocsis Máté szerint az ellenzéknek ez egy lehetőség, hogy megfelelő döntést hozzon
Fotó: Mirkó István
Mint Kocsis fogalmazott, lehetőség lesz arra, hogy azok ellen, akik a jogellenes bevándorlás szervezésével sértik az ország szuverenitását, a biztonságos magyar jövőt és a keresztény kultúrát, a törvény szigorával fellépjenek.
– Ezért nyújtotta be a kormány a szigorított Stop, Soros! törvénycsomagot, és bízom benne, hogy a kormánypárti frakciókon kívül a túloldalról is élvez majd támogatást – zárta felszólalását a Fidesz frakcióvezetője.
Dömötör Csaba válaszában arra hívta fel a figyelmet, hogy az európai választásokat a nemzetvédelem és a biztonság kérdése uralja, ezalól a magyar választás sem volt kivétel. – A magyarok egyértelmű üzenetet küldtek, elvárják a nemzeti kultúra védelmét és az ország biztonságának erősítését – jelentette ki a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára.
Hangsúlyozta: az alaptörvény-módosításnak az ad aktualitást, hogy most akarják a kvótaterveket véglegesíteni és az ország feje felett akarnak erről dönteni. Dömötör Csaba szerint azért egy „hírhedt spekuláns” a névadó, mert ő legutóbbi írásában egyértelművé tette, hogy legális bevándorlási útvonalakat hozna létre.
Emlékeztetőül: az Országgyűlés ma megvitatja az alaptörvény-módosítást és a Stop, Soros! törvénycsomagot. A módosítás célja, hogy védje a nemzeti szuverenitást és tiltsa idegen népesség Magyarországra telepítését. A törvénycsomaggal a kormány meg akarja akadályozni, hogy hazánkból is bevándorlóország legyen.
– A választás nem volt szabad, sem tisztességes, azonban kétségtelen, hogy 2,5 millió ember szavazott a kormánypártokra áprilisban, még ha ennél többen is kívánták a pokolba – ezt már Gyurcsány Ferenc tartotta fontosnak elmondani, aki 2016 októbere óta először szólalt fel a Házban.
A DK frakcióvezetője szerint a kormány és a miniszterelnök háborút folytat, amelyben nem kívánnak részt venni. Elismerte, hogy a menekültáradat az egyik legnagyobb kihívás, ám szerinte nincs nemzetközi intézmény sem, amely kötelező befogadásra kényszerítené az országot. Gyurcsány újfent megerősítette, hogy a DK az Európai Egyesült Államok eszméjének elkötelezettje.
Válaszában Németh Szilárd szóvá tette, hogy nem érti, Gyurcsány Ferenc mit is akart mondani. A honvédelmi tárca államtitkára megdöbbentőnek nevezte, hogy a nemzeti összetartozás napján az az egykori miniszterelnök szólal fel, aki 2004-ben megszüntette a Magyar Állandó Értekezletet és nemet mondott a tizenhárom, határon túli magyar szervezetnek, amikor azok elmondták, miért kérik a kettős állampolgárságot.
Gyurcsány Ferenc ezután több éven keresztül „nem összeforrt csontokat, hanem összecsórt fontokat emlegetett a parlamentben”, ami pártja gondolkodásában is meghatározó – mondta Németh, arra emlékeztetve Gyurcsányt: a választók megüzenték nekik április 8-án, hogy nem kérnek belőlük. Az államtitkár szerint az egész ellenzék idegen érdekeket kíván szolgálni, ami elfogadhatatlan.
Jakab Péter (Jobbik) az interpellációk sorát azzal kezdte, hogy ő „ennyi bűnöző előtt még nem beszélt”. Kövér László, rendre utasítva a képviselőt, azt mondta: ez a parlament, tiszteletben kell tartani a választók és a képviselők méltóságát. – Legyen szíves, válogassa meg a szavait, mert nem a kocsmában van a jobbikos haverjai között! – szólította fel Jakab Pétert, aki erre cinikusan úgy reagált, köszöni a kioktatást Kövér elvtársnak.
A jobbikos politikus egyébként a korrupcióról, minőségi munkáról és minőségi bérről beszélt. Tállai András, a Pénzügyminisztérium parlamenti államtitkára válaszában két tanáccsal látta el a parlamentbe frissen beült képviselőt.
– Felhívnám a figyelmét arra, hogy a házszabály szerint a leírt interpelláció szövegét kell elmondani – javasolta Tállai, aki emellett azt ajánlotta Jakabnak, hogy amikor korrupcióról beszél, keresse fel Vona Gábort, és kérdezze meg, milyen szerződést kötött Simicska Lajossal azokért a Jobbikot ért előnyökért, amelyek miatt az ÁSZ tiltott pártfinanszírozást állapított meg. – Megcsapolták az államkasszát, ezt a pénzt a Jobbiknak vissza kell fizetnie – mondta Tállai.
Elmaradt eskütétel
Nem tette le az esküt a parlamentben Hohn Krisztina, az LMP és Kocsis-Cake Olivio, a Párbeszéd képviselője, miután a mentelmi bizottság nem ült össze tegnap, így nem tudta igazolni a mandátumokat. A két képviselő feltehetően a jövő héten tesz esküt az Országgyűlésben.