A 3-as metró járműfelújításához szükséges többletfinanszírozásról dönt szerdán a Fővárosi Közgyűlés. A felújítás kapcsán született megállapodás szerint a jelen árfolyamon 68 milliárd forintos vállalkozói szerződés és a rendelkezésre álló 60 milliárdos állami kezességű hitel közti különbözetet a főváros tőketartalék útján biztosítja. Korábbi információink szerint a közel 8 milliárd forintot a Főgáz-részvényekért kapott 40 milliárd forintos összegből biztosítja a főváros.
A BKK és a BKK Közút egyes tevékenységeinek átszervezéséről is szavaznak a képviselők. Az előterjesztés szerint a jövőben a BKK Közút Zrt. látná el az operatív közútkezelői feladatokat a BKK helyett. A javaslat szerint a BKK-nál jelenleg futó ellenőrzési feladatok egy része a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatósághoz kerülne át. A jövőben a BKK-nak elsősorban közlekedésszervezőként kell jelen lennie a főváros integrált városüzemeltetési modelljében. Az új rendszer a tervek szerint 2016. január elsejétől működhetne.
A Bagdy Gábor főpolgármester-helyettes által jegyzett „Javaslat a magyar állam részére átadandó Dagály fürdő és egyéb ingatlanok” című előterjesztés arra tesz javaslatot, hogy a főváros mint a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. közvetett tulajdonosa hozzon alapítói döntést arról, hogy a Dagályt térítésmentesen állami tulajdonba adja. Tekintettel arra, hogy a főváros az ingatlant térítésmentesen biztosítaná, a város a jogügylethez kapcsolódó adóteher viselését nem kívánja és nem is tudja vállalni. Az önkormányzat csak a kétmilliárd forintos áfateher államra történő áthárítása mellett tartja támogathatónak az ingatlan átadását. Az áfa állami átvállalásáról/megtérítéséről – korábbi precedens alapján – a térítésmentes ingatlanátruházási szerződés rendelkezne.
Tarlós István főpolgármester két városközi kapcsolat szentesítését is a közgyűlés elé terjeszti. A keleti gazdasági és kulturális nyitás jegyében Tarlós István javaslatot tesz együttműködési megállapodás létrehozására a fővárosi önkormányzat és a vietnami Ho Si Minh-város népi bizottsága között. Budapest két éve kezdett el kialakítani szorosabb kapcsolatot az indokínai metropolisszal. Idén szeptember 7-én a vietnami nagyváros vezetője, Le Hoang Quan és Tarlós István főpolgármester barátsági és együttműködési megállapodást írt alá, amit a közgyűlésnek most kell jóváhagynia. A főpolgármester szintén együttműködési megállapodásra tesz javaslatot a mongol főváros, Ulánbátor és a magyar főváros között. A fővárosi önkormányzat és Ulánbátor között tíz éve van hivatalos kapcsolat. A mostani szándéknyilatkozat apropója, hogy a két ország 65 éve vette fel a diplomácia kapcsolatot, és ennek jegyében Budapestre látogat a mongol főváros kormányzója és főpolgármestere.