Kijavította a németországi Jüdische Allgemeine című lap a csütörtökön közzétett, Nemes Jeles Lászlóval készített interjúját, miután a Saul fia című film rendezője kijelentette, hogy a neki tulajdonított idézetek nem hangzottak el. Az interjút pénteken levette internetes oldaláról a német lap, majd egy teljesen új, javított változatot tett közzé. Az első, eredeti cikkben még olyan mondatok szerepeltek: Magyarország egy olyan, nem normális ország, ahol sokan a legszívesebben újranyitnák a koncentrációs táborokat, a rendezőt pedig valójában untatják a díjak és Angelina Jolie ruhája helyett inkább a holokausztról kellene beszélgetni a díjátadókon. Az ezt követően az Antiszemitizmus régi hagyománya címen közzétett javított cikkben viszont már nem szerepel egy sem a vitatott kijelentések közül, így hiányzik belőle az eredeti cikk címét adó „Magyarország nem normális ország” mondat is.
Az első cikkváltozatban szereplő és a rendezőnek tulajdonított egyik mondat a következő volt: „Magyarországon – akárcsak korábban – most is rendkívül sokan gyűlölik a zsidókat, és ha lehetne, sokan újranyitnák a koncentrációs táborokat, inkább tegnap, mint holnap.” A helyreigazítási kérelem után kijavított cikkben viszont már ebben a kérdéskörben ez lett a rendezőtől idézett válasz: „Magyarországon van hagyománya zsidóellenességnek, és nincs konszenzus arról, hogy ez lerombolja a nemzeti egységet. Másrészről viszont csak Magyarország támogatta ezt a filmet a Filmalapon keresztül, se Németországban, se Ausztriában, se Franciaországban, se Izraelben nem találtunk támogatókat.”
Korábban Tarr Bélának és Kertész Imrének is meggyűlt a baja a nemzetközi sajtóval, azok az etikát sutba dobó kiadói magatartása miatt. Nagy vihart kavart 2011-ben Tarr Béla filmrendezőnek az a nyilatkozata, amit az egyik berlini napilapnak adott. Ebben az újság állítása szerint arról beszélt, hogy Magyarországon kultúrharc folyik, a kormány pedig gyűlöli az értelmiséget, mert az liberális és ellenzéki. Később viszont kiderült, Tarr Béla egyáltalán nem azt mondta, amit a berlini újság a szájába adott.
Kertész Imrével 2014-ben történt meg, hogy a The New York Times a Nobel-díjas magyar íróval készített interjút azért nem közölte le, mert a magyar írónak az amerikai lap kérdéseire adott válaszai nem voltak eléggé kritikusak a kormányzattal szemben. A The New York Times eljárása Kertész Imre szerint egyfajta cenzúra gyakorlása volt.