A Fidesz-frakció támogatja, hogy a honvédelmi és rendészeti bizottság, valamint a nemzetbiztonsági bizottság együttes ülésén – a Belügyminisztérium részvételével – mielőbb kerüljön napirendre a Magyarországon működő paramilitáris szervezetek és „egyes szélsőséges parlamenti pártok” esetleges kapcsolatának vizsgálata – közölte Halász János, a kormánypárti képviselőcsoport szóvivője tegnapi sajtótájékoztatóján.
A szóvivő emlékeztetett arra, hogy a Magyar Nemzeti Arcvonal (MNA) nevű szervezet vezetője a közelmúltban gépkarabéllyal megölt egy rendőrt Bőnyben. Szerinte ez egy olyan jelenségre – „félkatonai szervezkedésekre” – hívta fel a figyelmet, aminek a végére kell járni. Fel kell tárni, hogy van-e, és ha igen, milyen politikai, pénzügyi vagy bármilyen kapcsolat paramilitáris szervezetek és „egyes szélsőséges parlamenti pártok” között – mondta Halász János. A Magyar Idők értesülése szerint a belügyi tárcánál napokon belül befejeződik a paramilitáris csoportok és az egyes szélsőséges pártok esetleges kapcsolataira rámutató vizsgálat.
Elutasította Tényi István állampolgár bejelentését, és nem indít büntetőeljárást a bőnyi rendőrgyilkossággal kapcsolatban a Központi Nyomozó Főügyészség (KFNY) – tudta meg a Pesti Srácok.
Tényi halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt tett bejelentését bűncselekmény hiányában utasította el a főügyészség. A hírportál birtokába került elutasító végzés indoklásában szerepel, hogy abban az esetben, ha a közvetlen veszély nem a foglalkozási szabályok megszegése miatt és annak következményeként jön létre, hanem bármely más okból, akkor a kérdéses bűncselekmény nem valósul meg. A nyomozó ügyészek szerint tehát nem követtek el bűncselekményt a rendőri vezetők, de szakmai hibát vélhetően igen, amikor nem kérték a TEK segítségét a házkutatásnál.

A gyilkosság szervezeti hátterét pontosan fel akarják térképezni a hatóságok
Önmagában a szakszerűtlenség, a szakmai szabályok felrúgása még nem valósítja meg a feljelentésben szereplő bűncselekményt. „Egy házkutatás végrehajtása mindig együtt jár egy absztrakt, általános veszélyhelyzettel”, írja a határozat, azonban Pálvölgyi Péter halála Győrkös Istvánnak, az ő magatartásának köszönhető, így a rendőrgyilkosság nincs összefüggésben az esetleges szakmai szabályszegéssel.
Korábban megírtuk, hogy a Nemzeti Nyomozó Irodában (NNI) belső vizsgálat kezdődött, miután a közismert hungarista, id. Győrkös István, az MNA alapítója, volt vezetője illegálisan tartott Kalasnyikov gépkarabéllyal lelőtte a rendőrtisztet. A vizsgálat még tart, így nem lehet tudni, ki, miért és milyen szabályt szegett meg, ami hozzájárult a főtiszt halálához.
A hungaristához házkutatásra érkeztek az NNI nyomozói, a hatóságok 1990-től tudták, hogy a szélsőséges férfi bármire képes lehet, és hogy nagy valószínűséggel fegyvere is van, a házkutatáshoz azonban mégsem kérték a Terrorelhárítási Központ (TEK) műveleti egységét.