A három intézményből létrejött Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) 2012-es megalapításával a vezetőség a jogelőd intézményekben megszokott feladatoktól eltérő kihívásokkal is szembesült.
– Elsősorban Patyi Andrásnak, a leköszönő rektornak az érdeme, hogy sikerült hatékonyan működtetni az immár öt – a Rendészettudományi, a Hadtudományi és Honvédtisztképző, az Államtudományi és Közigazgatási, a Nemzetközi és Európa Tanulmányok, valamint a Víztudományi – karból álló intézményt – nyilatkozta lapunknak Sipos Csilla, az NKE humánerőforrás-irodájának vezetője.
Hozzátette: a Patyi András által megkövetelt maximalizmus folyamatosan biztosította az intézmény széles körű elismertségét és szakmai színvonalát. Szavai szerint az átlagon felüli teljesítmény a távozó rektor oktatói, kutatói és vezetői tevékenységét egyaránt jellemezte.

Már öt karból áll a 2012-ben alapított felsőoktatási intézmény
Fotó: Éberling András
A jogtanácsos arra is kitért: az egyetem humánerőforrás-irodájára is jóval több és összetettebb feladat hárul, mint más hazai felsőoktatási intézményekben. – Az NKE humánvezetőjének napi kapcsolatban kell állnia egyebek mellett az Országos Rendőr-főkapitányság, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, valamint a Terrorelhárítási Központ humán vezetőivel is, részben azért, mert a különböző hivatásrendektől átvezényelt foglalkoztatott esetében a munkáltatói jogok gyakorlása megoszlik a küldő szerv vezetője és egyetemünk vezetője között – fogalmazott Sipos Csilla.
Szavai szerint az NKE létrejöttétől napjainkig a foglalkoztatotti létszám nagyjából másfélszeresére nőtt, s ezzel jelentős minőségi átalakulás is végbement. – Az öt karon összesen már több mint ötven egyetemi tanár, illetve kutatóprofesszor áll foglalkoztatotti jogviszonyban, és jelenleg is folyamatban van hat professzori pályázati eljárás.
Ezeknek az elbírálása akár egy teljes évet is igénybe vehet, ugyanis több tudományos, bírálói testülettel is egyeztetnünk kell, s ez jóval hosszadalmasabb és bonyolultabb procedúrát jelent, mint amilyen az NKE bármelyik jogelődjénél jellemző volt – tájékoztatott a szakember.
Sipos Csilla beszámolója szerint az egyetem jó hírnevének köszönhetően nő az érdeklődés a megüresedő álláshelyek iránt, s már naponta érkeznek hozzájuk önéletrajzok a lehetséges munkavállalóktól.