Ugyan a nyomozás még folyik, ám már nem gyanúsítja a sajtó egy részében „etikus hekkernek” nevezett 18 éves kisvárdai férfit az illetékes Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség információs rendszer vagy adat megsértésének bűntettével – közölte az MTI-vel a főügyészség szóvivője, Szilágyi László. A főügyészség megállapította: az, hogy a fiatalember a BKK e-jegyrendszerében jogosulatlanul adatot változtatott meg, nem veszélyes a társadalomra, és így nem valósít meg bűncselekményt, tettét ugyanis azért követte el, hogy a jegyértékesítési rendszer hibáját feltárja, ami sikerült is neki, ráadásul ezt a tényt jelezte a BKK-nak.

Az ötven forintért vett bérletet a férfi nem használtra fel
A Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) munkatársai július 21-én hallgatták ki gyanúsítottként a kisvárdai férfit információs rendszer vagy adat megsértésének bűntette megalapozott gyanúja miatt, házkutatást is tartottak nála. A fiatal akkor nem élt panasszal az intézkedése ellen. A gyanúsított július 27-én ügyvédet hatalmazott meg védelmére, aki részletesen indokolt panaszt jelentett be a megalapozott gyanú ellen, illetve a házkutatás miatt.
A védő panaszait a Nyíregyházi Járási és Nyomozó Ügyészség augusztus 15-én bírálta el, és a házkutatás elrendelése miatti panaszt elutasította, mert azt állapította meg, hogy az intézkedés elrendelésének a törvényi feltételei fennálltak. A megalapozott gyanú miatt bejelentett panasznak az ügyész helyt adott, s megállapította, hogy a fiatalember már nem gyanúsítottja az ügynek. A nyomozó hatóság a nyomozást záros határidőn belül megszünteti – közölte a szóvivő.
A T-Systems Magyarország az informatikai rendszerét ért jogosulatlan befolyásolás miatt tett feljelentést ismeretlen tettes ellen azt követően, hogy a 18 éves férfi rést talált a Budapesti Közlekedési Vállalatnak (BKV) a T-Systems által fejlesztett online jegyértékesítési rendszerén, és 50 forintért vásárolt magának havi bérletet. A fiatalember a bérletet nem használta fel, a rendszerhibára felhívta a BKV figyelmét.