Az oktatási jogok biztosa aggályosnak nem nevezné a felhívást, szerinte a kérdés az, hogy a szülők hogyan gondolkodnak erről a kérdésről. Ez szülő-gyerek közötti megbeszélés alapja, mivel a mulasztást a szülőnek kell igazolnia. „A szülők nélkül a fiatal gyerekek nem tudnak tüntetni” – tette hozzá.
A biztos szerint a probléma, hogy mivel iskolaidőben van a tüntetés, így ütközik a szólás szabadsága a tankötelezettséggel.
„Mi nem azért kardoskodunk, hogy kevesebbet tanuljunk, hanem szeretnénk egy olyan oktatási rendszerben tanulni, ami felkészít minket a 21. századra” – erről beszélt a Független Diákparlament szóvivője a Napi aktuálisban.
Kálló Dániel szerint nem úgy zajlik jelenleg az oktatás átalakítása, ahogy azt ők szeretnék. A tüntetésen arra szeretnék helyezni a hangsúlyt, hogy jelenleg milyen problémái vannak az oktatásnak.
Pártok is lesznek az eseményen, a szóvivő szerint azt szeretnék, hogy „mindenki, aki egyetért az eseménnyel, az ott lenne”, de ez nem egy pártesemény, a Független Diákparlament nem dolgozik együtt a pártokkal.
A pénteki tüntetés egyik támogatója a Friedrich Ebert Alapítvány, ami a német Szociáldemokrata Párt egyik alapítványa. A szóvivő nem tudta megindokolni, hogy ezt a tüntetést miért a Schulz alapítványa finanszírozza.*
A teljes beszélgetést IDE KATTINTVA tekinthető meg.