– Az Országos Mentőszolgálat nem kezdeményezett takarógyűjtést, mert nincs rá szükség – jelentette ki Győrfi Pál, a mentőszolgálat szóvivője lapunknak, cáfolva a 21óra.hu oldalon megjelent híreket. A csepeli hírportál arról közölt cikket a napokban, hogy már plédeket is gyűjtenek a csepeli mentőállomásnak, mert nincs mivel betakarniuk a betegeket.
Mindezt arra alapozva írták meg, hogy egy csepeli lakosokból álló zárt Facebook-csoportban egy nő közzétett egy bejegyzést a következő szöveggel: „A csepeli mentőállomáson nincs elég pléd, amivel betakarják a betegeket. Néha ottmarad, amikor kimennek, elkoszolódik. Ha valakinél lenne felesleges… Az orvosi ügyeleten adhatjátok le.”
A portál szerint nem ez az első eset, hogy mindennapi működési gondokra utaló hírek érkeznek a kerületi mentőállomásról. Mint írták, tavaly ilyenkor az elavult fűtőberendezés okozott zavart. Akkor is magánfelajánlások révén sikerült megoldani a problémát, viszont Borbély Lénárd polgármester azon melegében felkereste a mentőket, hogy az önkormányzat segítségét ígérje, amint sikerült rendbe hozni a fűtést a mentőállomáson – szólt a beszámoló.
Győrfi Pál a Magyar Idők kérdésére elmondta: a mentőegységeik rendelkeznek takarókkal, az ellátás, pótlás egyébként is központilag történik. – A mentőellátás folyamatos és zavartalan, a személyi és tárgyi feltételek biztosítottak – hangsúlyozta a szóvivő.
Nem ez az első eset, hogy különböző médiumok álhírekkel igyekeznek lejáratni a magyar egészségügyi rendszert. A közelmúltban a 24.hu arról írt, hogy minden nővér felmondott az ajkai kórház intenzív osztályán, valójában azonban nem a kórházból kívántak távozni a 24.hu által említett nővérek, hanem az intézményen belül kerültek át más, magasabb beosztásba.
Hasonló álhírnek bizonyult az is még idén januárban, hogy patkányt találtak a Péterfy Sándor utcai kórház műtőjében. Bene Ildikó, a Fidesz országgyűlési képviselője akkor úgy fogalmazott: az intézmény négy sürgősségi műtőjének egyikében sem fogtak, de nem is láttak patkányt, a műtők zavartalanul üzemelnek.
Az sem ritka jelenség, hogy külföldi vagy épp évtizedekkel ezelőtti fotókkal akarják bizonyítani, milyen rossz állapotban vannak a kórtermek, a kórházi ágyak, vagy éppen mennyire szegényes a kórházi koszt, ezen képek eredeti forrására azonban rendre fény derült.