A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Csongrád megyei igazgatósága őrizetbe vette az MSZP-nek és a DK-nak is jogi képviseletet adó Czeglédy Csaba ügyvédet, a szocialisták szombathelyi vezetőjét – írta a PestiSrácok.hu. A portál úgy értesült, hogy az adóhatóság megyei igazgatóságának nyomozói több helyszínen – Szombathelyen, Sümegen, Budapesten és Csabrendeken – tartottak házkutatást, és hat embert őrizetbe vettek, majd költségvetési csalás miatt gyanúsítottként hallgatták ki őket. A gyanúsítottak egy Czeglédy Csabához köthető iskolaszövetkezet működése során követhették el a csalást – írta a lap. A NAV később megerősítette, hogy nyomozóik egy munkaerő-közvetítéssel foglalkozó bűnszervezetet lepleztek le. A több milliárd forint kárt okozó gyanúsítottakat, köztük egy ügyvédet őrizetbe vették, az érintett cégek és személyek vagyonát zárolták.

Czeglédy Csaba és társai hárommilliárd forint kárt okozhattak
A gyanú szerint egy férfi éveken keresztül munkavállalókat közvetített különböző áruházláncok részére. Az alkalmazottakat az ő cége közvetítette ki, ám bejelentésre már különböző, hozzá köthető iskolaszövetkezetekhez kerültek. A szövetkezetek a munkavállalókkal kapcsolatos költségeket egy közbeiktatott cégen keresztül számlázták át a férfi vállalkozásának. Az álcaként kiépített hálózat működésének célja az volt, hogy a munkaerő-közvetítés fiktív számlák mögé bújtatott alászámlázásával áfafizetésüket csökkentsék. Ezen túlmenően a bérekből levont személyi jövedelemadót sem utalták át a költségvetésbe. Tettükkel összesen több mint hárommilliárd forint kárt okoztak – közölte a NAV a több éve folyamatban lévő eljárásról.
A Magyar Idők úgy tudja, az ügyben őrizetbe vett személyek előzetes letartóztatásáról csütörtökön dönt a Szegedi Járásbíróság. Ebben az esetben Czeglédy abból a szempontból is kellemetlen helyzetbe kerülhet, hogy – információink szerint – szombaton lenne az esküvője.
Czeglédyt korábban már elítélték adócsalás miatt, akkor jogerősen egy év négy hónap felfüggesztett börtönt kapott. Ennek ellenére ő látja el Botka Lászlónak, az MSZP miniszterelnök-jelöltjének a jogi képviseletét, az elmúlt hetekben is ő járt el a politikus által indított sajtóperekben. Korábban ő volt az akkor MSZP-elnök Mesterházy Attila jogi képviselője, ahogy a szintén szocialista Nyakó Istváné is, de egy sajtóperben ellátta Gyurcsány Ferenc védelmét is.

Az ügyvéd és társai hárommilliárd forint kárt okozhattak
Czeglédy őrizetbe vételéről Botka László közleményében azt írta, hogy „amennyiben ez is egy a korábbi évek és a közelmúlt politikailag megrendelt rendőrségi akciói közül, akkor azoknak kell felelniük, akik ebben részt vettek”.
– De amíg ez kiderül, felkérem az MSZP etikai bizottságát, hogy vizsgálja ki az ügyet. A párt vezetését pedig arra kérem, hogy függessze fel az ügyvédi irodával kötött keretszerződését, amíg az ügy nem rendeződik – közölte Botka.
A Fidesz számos kérdésre várja a választ az MSZP-től Czeglédy Csabával kapcsolatban; egyebek között arra kíváncsi, tudott-e Botka László miniszterelnök-jelölt a politikus „üzelmeiről” – közölte Hidvéghi Balázs. A nagyobbik kormánypárt kommunikációs igazgatója elmondta: megdöbbentette őket, hogy újabb korrupciós botrányra derült fény.
A Fidesz választ vár arra is, hogy mennyit fizetett Czeglédy Csabának az MSZP, és Botka Lászlón kívül melyik szocialista politikusnak dolgozott még az ügyvédként is tevékenykedő férfi – tette hozzá Hidvéghi.
Átláthatatlan maradhat a kampánytevékenység
Leszavazta szerdán a T. Ház a plakáttörvényt, amely a kampányidőszakokon kívül megtiltotta volna a politikai plakátok kihelyezését mind a kormánynak, mind a pártoknak. A fideszes Kósa Lajos, Halász János, Répássy Róbert és Vas Imre előterjesztése a törvényalkotási bizottsági eljárásban jelentősen módosult, de a szerdai parlamenti zárószavazáson sem az összegző módosító javaslat, sem az egységes előterjesztés kétharmados részei – amelyek gyakorlatilag lefedték a teljes indítványt – nem kapták meg a szükséges számú szavazatot.
Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője szerint az ellenzék egységesen arra az álláspontra helyezkedett, hogy Magyarországon a korrupciót ne lehessen rendszerszinten megállítani és a feketefinanszírozásnak engedett szabad utat. – Az ellenzék minden, a korrupcióval kapcsolatos kijelentése innentől kezdve hiteltelen – jelentette ki.

A parlamentben csupán a kormánypárti képviselők mondtak igent a szigorúbb szabályozásra
Mint mondta: be akarták zárni azt a kiskaput, hogy egy pártot úgy lehessen burkoltan támogatni, „ahogy például Simicska Lajos milliárdos a Jobbikkal teszi” – hogy valamilyen szolgáltatást vagy árucikket mélyen a piaci ár alatt tesz elérhetővé. – Ez támogatás, csak nem pénzben – magyarázta. Példaként említette: ugyanez a helyzet, ha valaki autót vesz és annak árából 5 millió forintot engednek. – Az, amit a Jobbik és a Simicska birodalma csinál, egyszerű bűncselekmény, minimum áfacsalás, de többről is lehet szó. A Jobbik egyetlen mondata sem volt igaz a plakátkampánya kapcsán, sem a darabszám, sem az ár, sem a hitelre vonatkozó közlések – hangsúlyozta Kósa Lajos.
Továbbra sem ismert, miből fizették Vonáék a plakátokat
A Magyar Bankszövetség sem megerősíteni, sem megcáfolni nem kívánta, hogy Vona Gábor felháborodott hangú levelet írt a szervezetnek. A szövetség úgy reagált: nem avatkozik és nem is avatkozhat be egyes hitelintézetek üzleti döntéseibe, idetartoznak a hitelezéssel kapcsolatos egyedi döntések is.

Kérdéses, Simicska mekkora felületet biztosított Vonáéknak
Ismert, sajtóértesülések szerint a Jobbik elnöke arra panaszkodott, hogy a párt nem tud pénzt felvenni a magyar bankrendszerből. Ennek ellentmond, hogy a Jobbik korábban azt közölte, hitelből fizetik a plakátkampányukat. Továbbra sem látni azonban tisztán az ügyben.